,,Instrukcja organizacji bezpiecznej pracy" to wewnątrzzakładowy akt prawny, scalający

i regulujący zasady bezpieczeństwa podczas wykonywania procesów pracy, ujmowane w wielu regulacjach prawnych, a jednocześnie stanowiący narzędzie działań organizacyjnych zapobiegających wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym. Można powiedzieć, iż dobrze opracowana i wdrożona stanowi swoisty ,,projekt" całego systemu zarządzania bezpieczeństwem pracy i taką też spełnia rolę, ponieważ zawierając w swej treści m.in. wykazy prac szczególnie niebezpiecznych czy prac wykonywanych przez co najmniej dwie osoby, jak również wszelkie zasady związane z organizacją tych prac oraz prac tzw. energetycznych, pełni funkcję informacyjną, wskazującą właściwy kierunek zarządzania bezpieczeństwem pracy.
Niniejszy poradnik zawiera przykładowy schemat ,,Instrukcji organizacji bezpiecznej pracy" dla elektrociepłowni, wraz z komentarzami i omówieniami pomagającymi czytelnikowi stworzyć i wdrożyć analogiczny dokument w swym przedsiębiorstwie.

Informacje dodatkowe o Instrukcja organizacji bezpiecznej pracy - poradnik nie tylko dla służb BHP i kadry zarządzającej:

Wydawnictwo: My Book
Data wydania: 2014-05-19
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Instrukcja organizacji bezpiecznej pracy - poradnik nie tylko dla służb BHP i kadry zarządzającej

Uwierzyć w siebie. Do przerwy 0:3
Jerzy Dudek0
Okładka ksiązki - Uwierzyć w siebie. Do przerwy 0:3

Piłka nożna jest moją wielką życiową pasją. Dzięki niej zwiedziłem niemal cały świat. Ukształtowała mój charakter. Nigdy nie przypuszczałem, że...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun