reklama

Inna miłość szejka

Baśń, która zamieniła się w koszmar. Siła, dzięki której można przetrwać piekło.

Prawdziwa historia Polaka niesłusznie przetrzymywanego w emirackim więzieniu.

Artur Ligęska był gwiazdą polskiego fitnessu. Nagradzany i doceniany, otworzył sieć popularnych klubów. Sukces przyszedł szybko, a wraz z nim kłopoty. W Dubaju Artur miał zacząć nowe życie. Ale Zjednoczone Emiraty Arabskie, jakie widzi świat -nowoczesne, bogate państwo o wielkich możliwościach, okazały się jedynie pięknym mirażem.

Gdy Artur poznał Anioła, księcia Abu Zabi, nie spodziewał się, że to początek jego drogi do piekła. By zatrzymać ukochanego w kraju, Anioł przez 13 miesięcy przetrzymywał go w emirackim więzieniu, gdzie jego życie zmieniło się w koszmar. Bez dowodów, bez możliwości obrony, został skazany na dożywocie. Wydawało się, że jego życie właśnie się skończyło.

Dzięki pomocy polskich dyplomatów, organizacji pozarządowych, przyjaciół i ludzi dobrej woli cudem wyszedł na wolność. Dzięki własnej sile i determinacji przetrwał koszmar i dziś chce pokazać światu prawdę o kraju, w którym ludzkie losy zależą jedynie od kaprysów wszechwładnych szejków.

Informacje dodatkowe o Inna miłość szejka:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2019-10-16
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Inna miłość szejka

Inna miłość szejka - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2020-08-30,

BINNA MIŁOŚĆ SZEJKA
@ARturligeska
@burdaksiazki
Anioł... Chyba każdy słysząc to słowo myśli o kimś cudownym, wyjątkowym, dobrym, szlachetnym.
W tym przypadku Anioł to zło, psychicznie upośledzony człowiek, mściciel, niszczyciel.
To były pierwsze myśli kiedy dowiedziałam się kto tak naprawdę stoi za tajemniczym Aniołem.
"Gdy zakochuje się książę, to zwykle początek bajki. Ale gdy książę należy do emirackiej rodziny królewskiej, baśń zamienia się w koszmar."
Artur Ligęska był gwiazdą polskiego fitnessu. Otworzył sieć popularnych klubów. Był nagradzany i doceniany. Pracował mim z Justyną Steczkowską. Wraz z sukcesem zaczęły się problemy. W Dubaju chciał zacząć wszystko od nowa. Jednak okazało się to tylko marzeniem, snem na jawie...
Książka napisana jest w formie wywiadu i pamiętnika Artura, który przez obsesyjną miłość księcia Abu Zabi został skazany na dożywocie. Bez dowodów, bez możliwości jakiejkolwiek obrony, pozbawiony człowieczeństwa. Spędził w więzieniu 13 miesięcy. Przeżył tam piekło na ziemi, był poddawany torturom, zamykany w izolatce, bez dostępu do opieki medycznej, bez leku, który był mu potrzebny. Obdarny z intymności, jakiejkolwiek prywatności. Władze więzienia, które znajdowało się na pustyni miały całkowitą samowolkę co do więźniów. Gwałty, znęcania się, akty seksualne to były ich metody działania. Nikt nie sprawował nad nimi kontroli.
Artur powtarza, że to wiara dała mu siłę przetrwania. Coś w tym jest. Udało mu się wrócić do ojczyzny. Jest już bezpieczny.
Anioł co z nim? Czy nadal liczy, że kiedyś będzie w związku z Arturem, że wróci do kraju, napiją się wina. Żałosny człowiek z pieniędzmi i władzą.
Książka dostarczyła mi tyle emocji, że ciężko to opisać.
Najważniejsze to przesłanie jak łatwo jest stracić to co dla każdego człowieka jest najważniejsze. Wolność.
Polecam z czystym sumieniem.

Avatar użytkownika - Ew
Ew
Przeczytane:2020-04-25, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Swego czasu Artur Ligęska znany był w dziedzinie polskiego fitnessu. Jako menadżer, a potem właściciel otworzył szereg popularnych klubów w mniejszych miastach Polski, zapoczątkowując nowy trend i pokazując, że sport to nie tylko kopanie piłki pod blokiem. Nie zamierzam jednak pisać o Arturze Ligęsce - gwieździe fitnessu, a o Arturze Ligęsce - człowieku, który na ponad rok trafił do więzienia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich za... Cóż, za nieodwzajemnioną miłość.

Inna miłość szejka to opowieść w postaci wywiadu, gdzieniegdzie przeplatanego wpisami Artura z osobistego pamiętnika. Dostajemy więc rzetelną i prawdziwą historię o człowieku, który wskutek zrządzenia losu trafił do jednego z najgorszych więzień Bliskiego Wschodu.

W porównaniu z późniejszymi wydarzeniami, te początkowe wydają się kompletnie nieznaczące. Mówię tu o okresie dzieciństwa oraz o kierujących Arturem motywach wejścia w branżę sportową. O jego problemach, o zaufaniu nie tym osobom, co trzeba. Aż wreszcie o długach i ucieczce do całkiem nowego świata, lepszego, nowoczesnego i bogatego. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To w państwie szejków Artur pokładał nadzieję na szybki zarobek, zwrot pieniędzy wierzycielom i powrót do Polski z czystą kartą. Niefart (choć to mało powiedziane) chciał, że na drodze Artura stanął Anioł, książę Abu Zabi, który mimo religijnych zakazów karanych śmiercią postanowił zakochać się w mężczyźnie.

Artur zbyt wolno zorientował się w sytuacji, a kiedy zamierzał wrócić do kraju, został aresztowany i trafił do więzienia.

Innej miłości szejka nie poznajemy wyłącznie trudnej historii Artura, ale przede wszystkim stykamy się z niewiarygodną wręcz polityką Wschodu, z istnieniem samorządów i z wymierzaniem kar za tak naprawdę cokolwiek - szczególnie jeśli nie spodoba się to Arabowi z wysoko postawionego rodu. Tutaj dla sędziów czy policji dowody nie posiadają żadnego znaczenia, a sprawiedliwy proces nie istnieje. Niemal wszystkie prawa wolnego człowieka, o których skrupulatne przestrzeganie walczy niemal cały świat, w Emiratach nie mają prawa bytu. W więzieniach panuje samowolka rodem z najbrutalniejszych filmów, czego świadkiem i uczestnikiem zostaje właśnie Artur.

Powiem tak: dawno nie czytałam równie wciągającej książki z gatunku literatury faktu. Wydarzenia zostały przedstawione spójnie, bez zbędnego koloryzowania, choć niektóre momenty według mnie nakreślono nieco po macoszemu. Mocniej bym je rozwinęła, szczególnie fragmenty z poznaniem Anioła - co sprawiło, że książę zauroczył się w zwykłym Polaku? Troszkę też irytował mnie powtarzający się materiał. Ale poza tymi szkopułami historia mroziła krew w żyłach. Podczas czytania nie potrafiłam pojąć, jak można skazać niewinnego człowieka na dożywotnią odsiadkę w więzieniu i to bez żadnych dowodów?! Jestem również pełna podziwu Artura, który - jakby nie patrzeć - wyszedł z tej całej przygody zwycięsko, a w trakcie przebywania w izolatce wytrzymał i się nie poddał.

Inną miłość szejka polecam z całego serca. Książka otwiera oczy i pokazuje, że świat wcale nie wygląda tak kolorowo, jak sądzimy - szczególnie w tych Wschodnich rejonach. To, co z zewnątrz wydaje piękne, w środku może być zepsute i brudne. Lektura przestrzega również przed wyjazdem do innych krajów bez uprzedniej znajomości kultury oraz zachowania obywateli, co czasami może grozić nawet śmiercią.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung