"Informatyka Europejczyka" to zestaw edukacyjny przygotowany przez lidera na rynku książek informatycznych. Zawiera w sobie doświadczenie wydawnicze i dydaktyczne zdobyte przez wydawnictwo Helion w trakcie publikacji ponad 2500 książek, z których korzystają na co dzień zarówno zawodowi informatycy, jak i zwykli użytkownicy komputerów - łącznie to ponad 4 miliony czytelników. To między innymi dzięki książkom Helionu najmłodsze pokolenie polskich informatyków uważane jest za światową elitę informatyczną, poszukiwaną przez pracodawców na międzynarodowym rynku pracy.
"Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla gimnazjum. Wydanie II" jest książką pomocniczą dla nauczyciela, który podczas prowadzenia zajęć korzysta z podręcznika "Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla gimnazjum". Znajdują się tu propozycje rozkładu materiału, regulamin szkolnej pracowni komputerowej oraz przykładowe zestawy ćwiczeń do wykorzystania na zajęciach z informatyki.
W poradniku tym można znaleźć omówienie wszystkich zagadnień przygotowujących ucznia do aktywnego i odpowiedzialnego życia we współczesnym społeczeństwie. Głównym założeniem jest tu zaprezentowanie rozwiązań metodycznych i sposobu przedstawienia określonego materiału. Obejmuje on następujące bloki tematyczne:
Budowa i zastosowanie komputera System operacyjny Edycja grafiki Praca z edytorem tekstu Multimedia Internet Arkusze kalkulacyjne Bazy danych Algorytmy Modelowanie i symulacja "Informatyka Europejczyka" to: doświadczenie dydaktyczne autorów wsparte rzetelną wiedzą profesjonalistów, edukacja informatyczna na najwyższym europejskim poziomie, przygotowująca uczniów do konfrontacji z elitą informatyczną całego świata, najnowsze i najbardziej aktualne podręczniki z informatyki i technologii informacyjnej.
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2008-05-27
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 120
Zobacz decyzję MENiS dopuszczająca podręcznik do użytku szkolnego (nr dopuszczenia: 56/08). Komputery już dawno przestały pojawiać się wyłącznie w...
Nauka jest super! Ludzie są różni — jedni z nas lubią matematykę, inni język polski, a niektórzy wolą zajęcia techniczne lub...
Chcę przeczytać,