Igraszki z losem

Czterdziestoletni Leszek prowadzi sklep z ciastkami i pieczywem w hali targowej. Jest kawalerem, mieszka sam, wiedzie proste życie. Uznaje, że dla niego widocznie przewidziano taki właśnie plan. Jest szczery i otwarty, serdeczny. Wrodzona życzliwość sprawia, że na powiernika wybierają go znajome kobiety:
Ada - nieco sfrustrowana brakiem partnera trzydziestoletnia singielka, marząca o rodzinie i miłości rodem jak z komedii romantycznych. Czterdziestoletnia Mirela - żona zapracowanego męża, matka idealna i kobieta realizująca się zawodowo. Wreszcie Irena - pięćdziesięcioletnia gospodyni domowa, nieszczęśliwa z powodu syndromu pustego gniazda.
Leszek nie próbuje ich zbywać. Interesuje się ich życiem i służy dobrym słowem. Pewnego dnia spotyka Cygankę, która nieproszona mówi mu o Przeznaczeniu. Mężczyzna orientuje się, że staje przed nim odpowiedzialne zadanie. Jednak życie bywa przewrotne. Czy igraszki z losem wyjdą wszystkim na dobre? Czy sami decydujemy o własnym życiu, czy możemy jedynie reagować na następujące w nim zmiany?

Agata Kołakowska (ur. 1984) - wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Autorka powieści obyczajowych; do tej pory ukazały się: ,,Patrycja", ,,Przyjaciółki", ,,Siódmy rok", ,,Niechciana prawda", ,,Płótno", ,,Wszystko co minęło", ,,Zaciszny Zakątek", ,,We dnie, w nocy" i ,,Niewypowiedziane słowa".

Informacje dodatkowe o Igraszki z losem:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-09-06

Kup książkę Igraszki z losem

Igraszki z losem - opinie o książce

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-01-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Ciepła i mądra książka o tym, jak bardzo czasem potrzebujemy odrobiny zainteresowania drugiej osoby, miłego gestu, dobrego słowa.

Leszek to samotny sprzedawca ciastek w hali targowej. Wiodąc spokojne i przewidywalne życie, któregoś dnia spotyka na swojej drodze Cygankę i wtedy wszystko się zaczyna! :) Okazuje się, że otaczający go ludzie nie mają wbrew pozorom łatwego i przyjemnego życia, a każdy dźwiga jakiś ciężar... Ada, Mirela i Irena - każda w innym wieku i każda z innymi problemami. I Leszek - ich sąsiad, przyjaciel, dobry duch... Czy przepowiednia Cyganki się spełni i Leszek będzie "dobrą wróżką"? Czy historie Pań będą miały szczęśliwe zakónczenie? Polecam :)

Avatar użytkownika - jente
jente
Przeczytane:2017-09-25, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,

Jak zawsze u Agaty Kołakowskiej - ciepła opowieść z bohaterami opisanymi tak, że nie sposób ich nie polubić. Czytelnik miałby ochotę zaprzyjaźnić się z każdym z nich. Czytałam kilka książek tej autorki i ta z pewnością jest jedną z moich ulubionych.

Avatar użytkownika - jusia
Przeczytane:2016-11-26, Ocena: 5, Przeczytałam,
Siódmy rok
Agata Kołakowska0
Okładka ksiązki - Siódmy rok

Czy siódmy rok małżeństwa naprawdę jest pechowy? W małżeństwie Elizy i Adama nie było zdrad ani wzajemnego oszukiwania się. Mijał siódmy rok ich małżeństwa...

Pięć minut Raisy
Agata Kołakowska0
Okładka ksiązki - Pięć minut Raisy

Raisa Hedwig korzysta z wczesnej pory, aby podlać ukochane róże w przydomowym ogrodzie. Zastanawia się, jak spędzi dzisiejszy dzień. Nie wie jeszcze...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska