reklama

Idealna miłość, niedoskonały związek. Terapia zranionych uczuć

Otwórz się na magię uczuć Odrzuć destruktywny żal Poczuj miłość, która uzdrawia
Welwood umiejętnie diagnozuje podstawowe przeszkody, które mogą pojawić się w związkach, i proponuje klarowne, łatwe w realizacji i skuteczne rozwiązania. Każdy powinien przeczytać tę znakomitą książkę
Harville Hendrix

Jest tylko jeden ratunek dla zmęczonej duszy -- miłość do drugiego człowieka
José Ortega y Basset

Poszukujemy miłości, a jednocześnie boimy jej się jak ognia. Do nowo poznanych ludzi podchodzimy z rezerwą, obawiając się zranienia i kolejnej wielkiej pustki w życiu, po jeszcze jednej utraconej osobie. Romanse się kończą, małżeństwa rozpadają, przyjaźnie łatwo mogą przestać istnieć. Miłość, jaka spotyka nas w życiu, nie dorasta do pięt naszym wyobrażeniom o wielkim uczuciu. Nawet jeśli doświadczamy każdego dnia silnych, pozytywnych emocji ze strony bliskich nam ludzi, czujemy się niekochani. Pielęgnując poczucie osamotnienia i niedowartościowania, ulegamy frustracji, depresji i wreszcie odrętwieniu.

Ta książka jest biletem w daleką podróż, podczas której zarówno soma, jak i psyche poddadzą się uzdrawiającej transformacji. Dzięki temu cudownemu zabiegowi będziemy mogli wreszcie pojąć, że piękno jest w oku patrzącego, a nasze niedoskonałe związki są kamieniami milowymi wyznaczającymi drogę do wielkiej, prawdziwej miłości.
Na początek spróbujmy uwierzyć, że miłość działa niczym magia sympatyczna, a wyczekiwane uczucie pojawia się właśnie wtedy, gdy najbardziej za nim tęsknimy.
Pokonaj siedem kroków od nienawiści do miłości (samego siebie)

Odkryj swoją pierwotną dobroć i odrzuć wstyd. Nie ukrywaj piekących ran. Doświadczaj intensywnych emocji. Nie obawiaj się być sobą w każdej sytuacji. Pokochaj się takim, jakim naprawdę jesteś. Bądź dla siebie wyrozumiały i życzliwy. Naucz się doceniać dary losu.

Informacje dodatkowe o Idealna miłość, niedoskonały związek. Terapia zranionych uczuć:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2007-11-29
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Idealna miłość, niedoskonały związek. Terapia zranionych uczuć

Idealna miłość, niedoskonały związek. Terapia zranionych uczuć - opinie o książce

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung