Hybris. Horror obłędu

Ocena: 6 (1 głosów)

JAWA MIESZA SIĘ ZE SNEM.

PRAWDA Z FIKCJĄ.

A wszelkie pewniki w przesączonym cierpieniem i i wstydem świecie zanikają pod wpływem krwawej podróży bohaterów powieści.

Marcin Mierzejewski stworzył powieść z elementami fantastyki, ale przede wszystkim z elementami powieści psychologicznej i podróży w głąb SIEBIE.

Zanurzmy się w najgłębszych odmętach podziemnego świata i poznajmy jego DEMONY!

 

Hybris. Horror obłędu Marcina Mierzejewskiego stanowi próbę wykorzystania konwencji powieści grozy do wydobycia z gatunku czegoś nowego, niesztampowego – czegoś, co pozwoliłoby się wyrwać z powtarzalnych schematów horroru realistycznego i weird fiction.
 
Hybris. Horror obłędu opowiada o losach trójki dorosłych przyjaciół oraz nowo poznanego mężczyzny, którzy przeżywszy krwawą hekatombę, starają się przeżyć z ciężarem wspomnień. Po zniknięciu jednego z bohaterów, wkraczają w objęcia podziemnego świata labiryntu, w którym nie tylko zmuszeni są zmagać się z grupą dyktujących rzeczywistość fanatyków, ale przede wszystkim z własnymi obawami, kompleksami oraz własną przeszłością.

Informacje dodatkowe o Hybris. Horror obłędu:

Wydawnictwo: Phantom Books
Data wydania: 2022-02-01
Kategoria: Horror
ISBN: 9788366135888
Liczba stron: 320
Język oryginału: polski

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Hybris. Horror obłędu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Hybris. Horror obłędu - opinie o książce

To historia o trójce dorosłych przyjaciół, którzy przeżywszy w uniwersyteckiej sali krwawą hekatombę usiłują zatrzeć w pamięci straszne wspomnienia. Pewnego dnia jeden z nich znika, pozostali idąc mu na ratunek wkraczają w mroczne podziemne labirynty. W podziemiach przyjdzie im zmierzyć się nie tylko z własnymi irracjonalnymi lękami, ale i wstydem, który gniecie ich dusze. Ciemne, ohydne korytarze skrywają fanatyczną grupę, która rządzi tymi czeluściami odciętymi od reszty świata. Czy uda im się przetrwać? Kim tak naprawdę są bohaterowie?

To niesztampowy horror wymykający się wszelkim znanym schematom, z domieszką fantastyki oraz elementów powieści psychologicznej. Ogrom tu nawiązań do mitologii greckiej. Podróż bohaterów następuje nie tylko w głąb podziemi, ale i w głąb siebie. Będą świadkami okrutnych rzezi niczym plugawych obrzędów. Nie brakuje tu brutalnych krwawych scen. Dzieją się tu rzeczy przedziwne, wręcz absurdalne poza granicami pojmowania ludzkiego umysłu. Ściany korytarzy spływają krwawą posoką. W mroku towarzyszą im zdeformowane cienie. Ta wędrówka naznaczona cierpieniem i dezorientacją jest niczym psychodeliczna jazda albo somnambuliczny epizod obfitujący w mamidła. Nic tu nie jest oczywiste, do końca nie wiadomo czy to jawa czy to sen, a może bohaterowie ogarnięci są obłędem. W bohaterach dojdzie do przemiany, wyprawa ta wzbudzi w nich różne przeżycia, przez eskalację strachu, do poczucia pustki, zobojętnienia niczym katharsis.

Forma podania jest niezwykła, napisana jest pięknym i bogatym językiem, pełno tu metafor. Miałam ochotę sobie zapisywać zdania. Obfituje w powtórzenia niczym w obłąkanym umyśle próbującym ogarnąć chaos, są bardzo sugestywne i uderzają zwielokrotnioną siłą w czytelnika. Fabuła daje spore możliwości interpretacji tego co spotkało bohaterów i to jest właśnie w tym najlepsze. Coś niesamowitego! Mamy tu ogromne pole popisu dla naszej wyobraźni.

Polecam wszystkim tym, co lubią mocne, nieoczywiste horrory.
Z dumą objęłam patronatem ten nietuzinkowy horror obłędu.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Szepty jeziora
Grażyna Mączkowska
Szepty jeziora
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy