Chciałbym Wam opowiedzieć, jak spełniłem swoje marzenie i hulałem po Smoczej Wyspie, czyli należącej do Jemenu niezwykłej wyspie Archipelagu Sokotra. Z powodu otaczających ją wojennych konfliktów jest ona obecnie trudno dostępna dla turystów. Widziałem drzewa smocze, butelkowe... spotkałem piratów, poznałem wspaniałych ludzi!
Zapraszam do wspólnej podróży w poszukiwaniu smoków, Feniksa i jednorożców.
Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 2019 (data przybliżona)
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN:
Liczba stron: 128
Język oryginału: polski
Zbiór opowiadań dla młodych czytelników będący pogodną, owianą humorem relacją z autentycznej i dość nietypowej podróży. Autor – młody leśnik –...
Przeczytane:2020-02-13, Ocena: 6, Przeczytałam, Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2020 roku, Insta challenge. Wyzwanie dla bookstagramerów 2020, Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu – edycja 2020, 12 książek 2020, 26 książek 2020, 52 książki 2020,
Dominik Wieczorkiewicz to leśnik z Puszczy Noteckiej, codziennie przemierza leśne trakty na hulajnodze w poszukiwaniu śladów leśnych mieszkańców, a później opowiada o tym dzieciom podczas organizowanych warsztatów. Jego wielką pasją są podróże, którą zaszczepiła w nim mama, a marzeniem była Smocza Wyspa. Autor z dużą dozą humoru opisuje swoje przygody, które nie zawsze przebiegają zgodnie z jego planem. Podczas każdej przygody towarzyszy mu stały zestaw – hulajnoga oraz pluszowy miś. Dzięki temu może przemieszczać się bez przeszkód.
Zazdroszczę temu leśnikowi optymizmu i dziecięcej ufności, bo wierzy w dobrą naturę ludzi.
Hulajnogą przez Smoczą Wyspę to wesoła i fascynująca opowieść o spełnianiu swoich marzeń. Pięknie ilustrowana z dużą dawką wiedzy przyrodniczej. Drzewa koperkowe, butelkowe i smocze nie będą już tylko dziwnie brzmiącymi nazwami, ponieważ dzięki zdjęciom możemy oglądać je, tak jakbyśmy sami byli na miejscu. Dominik Wieczorkiewicz wprowadza czytelników w egzotyczny świat, ale przestrzega przed niebezpieczeństwami. Przedstawia kulturę i zwyczaje ludności natywnej, określa zarys historyczny i endemiczny fauny i flory. Pokazuje jak wielką wartość ma przyjaźń.