Pani Miłka połknęła dziecko! I wcale się z tym nie kryje! Na przedszkolaki pada blady strach. Kto będzie następny? Rezolutny Bodzio, Rozalka czy też Grześ? Na wszelki wypadek najlepiej ukryć się w toalecie... albo w szatni... albo w gabinecie pani dyrektor... A jeśli ona jest w zmowie z panią Miłką? Trzeba natychmiast zadzwonić na policję! Przedszkolaki przeżyją prawdziwy horror, zanim odkryją, skąd się biorą dzieci...
,,Z satysfakcją przeczytałam tę książkę. Jest napisana sprawnie i dowcipnie. Problem narodzin omawia rzeczowo, prosto i zrozumiale. Bez nadmiaru informacji, ale też bez rumieńców zawstydzenia. Za to z wdziękiem i dużą dozą ciepła.
Tytułowy horror rozgrywa się w dziecięcej wyobraźni, za pożywkę mając wyrywkowe informacje, zastępujące rzetelną wiedzę. Myślę, że książka niesie ważne przesłanie i dla małych, i dla dużych czytelników. Nie tylko odnośnie do problemu narodzin, lecz także dziecięcych lęków. Gorąco polecam wszystkim rodzicom".
Dagna Ślepowrońska, psycholog
Grzegorz Kasdepke - najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Niemal wszystkie z jego kilkudziesięciu tytułów uzyskały status bestsellera (m.in. ,,Kacperiada..." czy ,,Horror! czyli skąd się biorą dzieci"). Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za swoją twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja ,,ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" uznała ,,Detektywa Pozytywkę" za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady.
Paulina Daniluk - projektantka, graficzka, ilustratorka. Specjalizuje się w ilustracji dziecięcej. Współpracuje z wydawnictwami, magazynami, markami odzieżowymi oraz studiami projektowymi. Laureatka konkursu Wydawnictwa Albus na zilustrowanie książki dla dzieci autorstwa Doroty Kassjanowicz ,,30 znikających trampolin", a także zdobywczyni wyróżnień między innymi w konkursie na najpiękniejszą książkę PTWK w 2017 roku za ,,Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory" oraz w konkursie Jasnowidze organizowanym przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Mieszka i pracuje w Warszawie. Jej prace pokazywane były na wielu wystawach w Polsce i poza nią. Miłośniczka starego kina, horrorów oraz wypraw rowerowych.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2021-01-27
Kategoria: Dla dzieci
ISBN:
Liczba stron: 64
W porównaniu z innymi książkami dla dzieci, które opisują ten temat, muszę przyznać, że Kasdepke w bardzo przyjemny i humorystyczny sposób opisał skąd siię biorą dzieci. Dziecięca ciekawość, przewrotność myślenia i kłopoty, które grupa przedszkolaków zgotowała pani Miłce to przepis na horror podszyty uśmiechem z dzieckiem w brzuchu w tle. Autor opisuje, jak dzieci pojmują otaczający nas świat, przypomina nam, jak prosta jest dziecięca logika i jak przewrotnie mogą być zrozumiane nasze słowa. Pani Miłka jest w ciąży, a dzieci myślą, że zjadła dziecko i teraz się jej boją. Ostatecznie rezolutny Bodzio ratuje sytuację, gdy znajduje książkę w gabinecie pani dyrektor, która objaśnia cały temat. Po drodze są komandosi, burza i armia rozwrzeszczanych przedszkolaków. Cudowna sprawa. Na uwagę zasługuje to, że nie ma w tej książce tak modnego tematu jak gender, lgbtq itd. Jest opisana prosto, zrozumiale z poszanowaniem dla tradycyjnych wartości, chociaż wspomina, że dziecko może pojawić się nawet wtedy, gdy para nie jest małżeństwem. Są wskazówki dla rodziców, jak rozmawiać z dzieckiem i jak uszanować zdanie innych na temat edykacji seksualnej. Moim zdaniem jak dotąd jest to najepsza książka na rynku dziecięcym, jaka porusza temat seksualności i pojawienia się dziecka.
Grzegorz Kasdepke zaprasza najmłodszych czytelników w niesamowitą podróż w czasie i przestrzeni, na Olimp i do starożytnej Grecji zamieszkałej...
Podobno dzieci najczęściej ulegają wypadkom we własnych domach. Czy można temu zaradzić? W dużej mierze tak. Trzeba uczulić je na pewne zagrożenia. Ostre...
Przeczytane:2015-07-08,