reklama

HORIMIYA: TOM 13

Iura, który w szkole jest kochanym łobuzem, w domu okazuje się odpowiedzialnym i opiekuńczym starszym bratem! Tak jak to było w przypadku Hori i Miyamury, pozory mogą mylić. Oto trzynasty tom popularnej serii o nieco pikantnym szkolnym życiu bohaterów, który zawiera dwie świeżo napisane przez HERO historie i przekracza liczbę stu rozdziałów!

Informacje dodatkowe o HORIMIYA: TOM 13:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-06-07, Ocena: 4, Przeczytałem,

POZORY MOGĄ MYLIĆ

Trochę czasu już minęło odkąd przeczytałem ostatni tomik „Horimiyi”. Znów więc musiałem powoli wczuć się w tę historię i przypomnieć sobie to i owo. Nie żeby seria tego wymagała, ale lubię jednak pamiętać co i jak. Nie zajęło to wiele czasu, a ja znów mogłem się dobrze bawić w trakcie lektury całości. Co prawda opowieść nie jest już tak znakomita, jak na początku, kiedy to miała do zaoferowania wprost rewelacyjne tomy, wciąż jednak to kawał dobrej rozrywki i nadal z ochotą wracam do tego świata i tych bohaterów.

Hori i Miyamura to idealny przykład na to, jak pozory mogą mylić. W szkole zawsze ukrywali to, jacy są naprawdę, teraz wiele osób zna ich prawdziwą naturę, ale i tak wciąż potrafią zaskoczyć. Jaki jest ich kolega Iura, każdy widzi, ale i on doskonale wpasowuje się w ten schemat. W szkole to łobuz, którego nie da się nie lubić, w domu też w pewnym stopniu zachowuje taką pozę, jednak rola starszego brata wymusza na nim odpowiedzialność i opiekuńczość. Dlatego tez to właśnie on prosi Hori by zajęła się sprawdzeniem wiedzy jego siostry i przygotowaniem jej do nauki w liceum, które ta sobie upatrzyła. Każdy bowiem idzie do wymarzonych szkół, a tylko jej nauczyciel zapowiedział, że nie ma na to szans. Co z tego wszystkiego wyniknie? I w jakie jeszcze sytuacje wmieszają się nasi bohaterowie?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/06/horimiya-13-hero-daisuke-hagiwara.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung