Hooky. Król wiedźm. Tom 1

Niezwykłe rodzeństwo, przerażająca przepowiednia i całe mnóstwo zaklęć - dajcie się porwać wirowi nieprawdopodobnych zdarzeń razem z Dorianem i Dani! Gdy ciotka bliźniaków prosi ich o przysługę, rodzeństwo nawet nie podejrzewa, w jakie wpadnie tarapaty. By uratować siebie i pogodzić zwaśnione strony bohaterzy będą potrzebowali pomocy więźnia, lokalnego rozrabiaki i odważnej księżniczki. Czy los będzie im sprzyjał?

,,Hooky" to wciągająca, pełna zaklęć seria, która powstała na podstawie uwielbianej przez czytelników historii opublikowanej przez WEBTOON, popularną aplikację komiksową. Książka otrzymała tytuł New York Times Bestseller. Teraz polscy czytelnicy mają szansę zanurzyć się w świecie magii, tajemniczych królestw i poznać... swoje przeznaczenie.

Informacje dodatkowe o Hooky. Król wiedźm. Tom 1:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2024-03-13

Kup książkę Hooky. Król wiedźm. Tom 1

Hooky. Król wiedźm. Tom 1 - opinie o książce

Seria ,,Hooky" to seria pełna magii, czarów i zaklęć. Jest to opowieść o rodzeństwie Dorianem i Dani, których przygody wciągają od pierwszej strony do ostatniej. Na serię składają się dwa tomy ,,Król wiedźm" i ,,Zaginiony książę".
,,Król Wiedźm" Rodzeństwo spóźnia się na transport do szkoły, w której mają nauczyć się czarować. I aby uniknąć kary udają się do ciotki, a później do pewnego Mistrza Pentagramu. Wpadają w małe kłopoty i żeby uratować siebie i zwaśnione rody będą potrzebowali pomocy lokalnego rozrabiaki, więźnia i księżniczki, która nie boi się niczego.
Oba tomy napisane są w postaci komiksu. Posiadają kolorowe i rozwijające wyobraźnię ilustracje. To co mnie osobiście od pierwszych stron spodobało się, to użycie kolorów w dymkach. Gdy bohaterowie rozmawiają ze sobą to ich wypowiedzi mają różne kolory, dzięki czemu łatwiej jest czytać dzieciom ten nie cienki komiks.
Przygody rodzeństwa są nie tylko ciekawe, ale również potrafią dostarczyć wielu emocji. Czuć napięcie, ale również są momenty, które rozbawiają. Dani i Doriana to dwójka sympatycznych dzieci, których nie można nie lubić. Autorka wspaniale wykreowała zarówno głównych bohaterów jak również drugoplanowych. Bardzo polubiliśmy księżniczkę i jej ,,ostry" język.
Jeśli lubicie czytać wraz z Waszymi dziećmi komiksy to bardzo polecam serię ,,Hooky". Magii, niebezpiecznych przygód i intryg tutaj na pewno nie zabraknie.

Hooky. Zaginiony książę. Tom 2
Míriam Tur Bonastre0
Okładka ksiązki - Hooky. Zaginiony książę. Tom 2

Magiczna przygoda trwa! Na Dani i Doriana czyhają kolejne niebezpieczeństwa i sekrety do odkrycia. Czarownice i czarodzieje pragną władzy oraz... zemsty...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska