Holograficzny Wszechświat

Hologram to trójwymiarowy obraz projektowany za pomocą lasera. Autor, twórca książek z gatunku noetyki,uważa, że wszechświat jest gigantycznym hologramem, obrazem wykreowanym przez ludzki umysł. Na bazie wyników badań dwóch wielkich myślicieli, Davida Bohma – fizyka z Uniwersytetu Londyńskiego, protegowanego Einsteina i jednego z najbardziej uznanych fizyków kwantowych na świecie oraz Karla Pribrama – neurofizjologa z Uniwersytetu Stanford, architekta współczesnego rozumienia mózgu – prezentuje nowy sposób patrzenia na świat i życie. Dzięki niemu teraz w pełni zrozumiesz zjawiska, takie jak telepatia, przepowiadanie przyszłości, mistyczne odczuwanie jedności z wszechświatem, a nawet psychokineza, czyli zdolność do poruszania przedmiotów siłą woli. Tezy Autora wyjaśniają nie tylko wiele nierozwiązanych zagadek fizyki, ale również tak tajemnicze kwestie, jak doświadczenia poza ciałem, śmierć czy świadome śnienie. Skupia się on również na mistycznych i religijnych doznaniach oraz wyjaśnia fenomen cudownych uzdrowień. Przedmowę do książki napisała Lynne McTaggart, autorka takich publikacji jak „Eksperyment intencjonalny” czy „Więź”, która określiła ją jako klasykę na polu nauki i duchowości. To nowa naukowa teoria oferująca dowody, że wszelka materia jest splątana ogromną siecią związków. Szokujące wnioski zawarte w książce cały czas potwierdzane są przez dzisiejszą zaawansowaną fizykę, kosmologię i teorię strun. Pomost między umysłem a materią.

Informacje dodatkowe o Holograficzny Wszechświat:

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2013-11-29
Kategoria: Inne

Kup książkę Holograficzny Wszechświat

Holograficzny Wszechświat - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2014-04-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Czy fani Gwiezdnych wojen pamiętają hologram wyświetlony przez R2D2, w którym to księżniczka Leia prosiła Obi-Wana Kenobiego o pomoc? Scena ta idealnie oddaje to, czym jest hologram. Jednakże Michael Talbot postanowił pójść nieco dalej i w swojej książce opisuje holograficzne postrzeganie całego świata, ludzi i naszego życia. Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ lubię czytać o naukowych badaniach dotyczących zjawisk, które są postrzegane jako paranormalne. A gdy zobaczyłam, że przedmowę stworzyła Lynne McTaggart, to wiedziałam, że ta pozycja musi być świetna. Nie pomyliłam się. Pierwsze rozdziały mogą wydawać się nieco ciężkie i trudne, bowiem autor przytacza różne badania związane z fizyką kwantową oraz ludzkim umysłem. Przede wszystkim skupia się ona na dokonaniach dwóch naukowców. W przypadku fizyki jest to protegowany samego Einsteina - David Bohm, natomiast neurofizjologiem, który twierdzi, że wszechświat to jedynie gigantyczny hologram wytwarzany przez nasz umysł, jest Karl Pribram. Zazwyczaj takie przytoczenia bywają nudne i ciężkie w odbiorze, ale nie w tym przypadku. Autorowi faktycznie udało się zyskać całą moją uwagę, a każde zdanie przez niego napisane chłonęłam z ogromną przyjemnością. Gdy już przejdziemy przez te ,,cięższe" rozdziały otrzymujemy cały ogrom przykładów dotyczących uzdrowień, psychokinezy i innych cudów, których normalna nauka nie jest w stanie wyjaśnić. Znaleźć tutaj można także kilka słów o doświadczeniach poza ciałem, doświadczeniach z pogranicza śmierci, czakr, aury, pól energetycznych i zdolności naszego mózgu, z których na co dzień nie zdajemy sobie sprawy. Moim zdaniem jest to typowa książka popularno-naukowa, ale napisana bardzo przystępnym językiem. W łatwy i całkowicie zrozumiały sposób autor porusza wszelakie tematy, które jednak są ze sobą połączone. Oczywiście nie oznacza to, że możemy sobie pozwolić na myślenie o niebieskich migdałach, bowiem to też nie o to chodzi, aby czytać i nic z tego nie wynieść. Warto pozostać skupionym i czytać wtedy, kiedy mamy pewność, że nic nas nie będzie rozpraszać. ,,Holograficzny wszechświat" to znakomita książka, która przedstawia nam nową teorię spojrzenia na świat. Przedstawiane tezy, nawet te, które na pierwszy rzut oka wydają się niemożliwe i absurdalne, zostały poparte naukowymi badaniami, a wyniki okazują się być zaskakujące. Michael Talbot wykonał kawał dobrej roboty tworząc tę publikację - szukanie informacji, dogranie ich ze sobą, przytoczenie wielu przykładów z różnych dziedzin - to wszystko naprawdę nie jest takie proste, a napisanie tego w sposób jasny i zrozumiały dla każdego też jest nie lada wyczynem. Zdecydowanie polecam, jest to jedna z ciekawszych i wciągających pozycji, z którą naprawdę warto się zapoznać. Ta książka dowodzi, że nie należy obawiać się słów ,,fizyka kwantowa", że nasz umysł posiada nieograniczone możliwości, a my powinniśmy zacząć to dostrzegać. Gorąco polecam!
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski