Hobbit z objaśnieniami (edycja kolekcjonerska)

Edycja limitowana z barwionymi kartami.

Wprowadzenie do świata Śródziemia, ojczyzny elfów, czarodziejów, krasnoludów, orków i innych istot opisanych we ,,Władcy pierścieni" oraz ,,Silmarillionie" - opowieściach, które zrodziły się w wyobraźni J.R.R. Tolkiena, autora wszech czasów. Poza tekstem utworu Tolkiena to wydanie ,,Hobbita" zawiera szczegółowe wyjaśnienia dotyczące źródeł, kreacji postaci, opisów miejsc pojawiających się w tym klasycznym już dziele. Towarzyszy im ponad 150 ilustracji, m.in. oryginalne rysunki Tolkiena, wykonane przez niego mapy i kolorowe obrazki. Z książki dowiadujemy się o pracy pisarskiej Tolkiena, o wpływach, jakim podlegał, jego zainteresowaniach oraz ich związkach ze światem Śródziemia.

Otrzymujemy też ważne informacje o życiu autora oraz historię wydawania ,,Hobbita". Douglas A. Anderson pokazuje, w jaki sposób opowieść ta jest zharmonizowana z resztą wymyślonego przez Tolkiena świata. Wynajduje także istotne i często zaskakujące związki Hobbita z naszym światem oraz z historią literatury od braci Grimm do C.S. Lewisa.

Informacje dodatkowe o Hobbit z objaśnieniami (edycja kolekcjonerska):

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2023-11-08
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: The Annotated Hobbit

Tagi: Fabularyzowane mity i legendy Proza w opracowaniach tematycznych Proza w przekładzie

Kup książkę Hobbit z objaśnieniami (edycja kolekcjonerska)

The two Towers
John Ronald Reuel Tolkien0
Okładka ksiązki - The two Towers

...

Drzewo i liść oraz Mythopoeia
John Ronald Reuel Tolkien0
Okładka ksiązki - Drzewo i liść oraz Mythopoeia

"Baśnie nie są jedynie dla dzieci, o czym powinien wiedzieć każdy, kto czytał Tolkiena. W eseju O baśniach profesor Tolkien ukazuje ich istotę w sposób...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung