reklama

Zeszyt do ćwiczeń adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Może być wykorzystywany w trzyletnim cyklu nauczania w połączeniu z dowolnym programem bądź podczas bezpośredniego przygotowania do egzaminu maturalnego. Autor uwzględnił maturalne standardy egzaminacyjne obowiązujące od 2005 roku i zamieścił różnorodne typy zadań występujące na maturze. Zbiór stanowi unikatowe na naszym rynku edukacyjnym zestawienie map konturowych dotyczących historii Polski i historii powszechnej od XVI do XIX wieku. Mapy o dużym stopniu generalizacji, pozbawione są zbędnych treści, które utrudniałyby pracę. Zachowano jednak sieć rzeczną, co jest istotne dla wykreślenia przebiegu granic. Ćwiczenia umożliwiają pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej oraz umiejętności zdobytych przez uczniów podczas wykonywania praktycznych zadań, ściśle związanych z mapami. Występuje tu wiele różnorodnych tekstów źródłowych, co stawia przed uczniem wymagania połączenia analizy mapy z interpretacją tekstu z epoki. Treści zawarte w zeszycie do ćwiczeń pozwolą na:? wszechstronne i systematyczne kształtowanie umiejętności pracy z mapą na lekcjach historii ? przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego

Informacje dodatkowe o Historia. Szkoła ponadgimnazjalna – zeszyt do ćwiczeń na mapach konturowych cz. 2. Wiek XVI-XIX:

Wydawnictwo: Demart
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 83-89472-06-6

Kup książkę Historia. Szkoła ponadgimnazjalna – zeszyt do ćwiczeń na mapach konturowych cz. 2. Wiek XVI-XIX

Historia. Szkoła ponadgimnazjalna – zeszyt do ćwiczeń na mapach konturowych cz. 2. Wiek XVI-XIX - opinie o książce

Chybowski Włodzimierz0
Okładka ksiązki - Historia szkoła ponadgimnazjalna część 2 zeszyt ćwiczeń na mapach konturowych wiek XVI-XIX

Ten zeszyt pozwoli Ci przygotować się jeszcze lepiej do nowego egzaminu maturalnego, nie tylko z historii. Poprzez wykonywanie różnorodnych zadań typu...

Historia Zeszyt do ćwiczeń na mapach konturowych Starożytność i Średniowiecze
Chybowski Włodzimierz0
Okładka ksiązki - Historia Zeszyt do ćwiczeń na mapach konturowych Starożytność i Średniowiecze

Ten zeszyt, jest niezbędnym uzupełnieniem do każdego podręcznika, podczas nauki w liceum lub technikum. Zawiera on same mapy konturowe, które pozwolą na...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski