Tom 2 cyklu Historia Objawień Maryjnych

Drugi tom nowej trzytomowej edycji bazującej na bestsellerowej książce - Świat Maryjnych Objawień - wydanej w formie albumowej.

Tom II otwiera objawienie Madonny Cudownego Medalika, która ukazała się Katarzynie Labouré w Paryżu w roku 1830, a zamyka opowieść o Matce Światła, odwiedzającej Alexandrinę da Costę, portugalską mistyczkę, w latach 1944-1955.

Czytelnik znajdzie tu ponad 30 najsłynniejszych objawień, m. in. Matka Boża Płacząca z La Salette (1846 r.), Bolesna Królowa Polski z Lichenia (1850 r.), Madonna Nowenny Pompejańskiej  (1872 r.), gietrzwałdzkie objawienia Matki Bożej - przemawiającej po polsku (1877 r.), a także objawienia, które zmieniły życie wielkich świętych: Maksymiliana Kolbe, Ojca Pio, Faustyny Kowalskiej oraz najbardziej znane objawienia w historii: Maryja Niepokalane Poczęcie z Lourdes (1858 r.) i Matka Boża Wielkiego Orędzia w Fatimie (1917 r.)

W nowej edycji specjalnej autor przedstawił także – nieujęte wcześniej w albumie – dodatkowe objawienia:

- Madonna Na Skale, Valmala, 1834 r. Dowód na Niebo i liturgia niebieska.
- Bezgrzeszna więc Zwycięska (Wigratzbad, 1938 r.). Bawarskie objawienia Madonny nawołującej do „odmodlenia” III Rzeszy.

Informacje dodatkowe o Historia Objawień Maryjnych. Od Rue du Bac (1830 r.) do Balasar (lata 1944-1955):

Wydawnictwo: Fronda
Data wydania: 2024-05-27
Kategoria: Duchowość, religia

Tagi: wiara bóg Maryja objawienia

Kup książkę Historia Objawień Maryjnych. Od Rue du Bac (1830 r.) do Balasar (lata 1944-1955)

Historia Objawień Maryjnych. Od Rue du Bac (1830 r.) do Balasar (lata 1944-1955) - opinie o książce

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2024-07-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Historia Objawień Maryjnych" tom II , to przepięknie wydana publikacja, w której autor Wincenty Łaszewski, przybliża nam serię objawień Maryjnych. Z pewnością część z nich jest bardziej znana, część mniej, ale właśnie dzięki tej książce mamy okazję je poznać i wziąć z każdego z nich coś dla siebie. Pierwsze z omawianych objawień, z Francji, jest wielu osobom bardzo bliskie, za sprawą Cudownego Medalika. Natomiast ostatnim jakie autor zawarł w swojej książce jest to, które poznajemy dzięki Alexandrinie da Costa z Portugalii, które miało miejsce w latach 1944-1955.

Książka napisana bardzo przystępnym językiem, nie są to jedynie suche fakty przedłożone czytelnikowi, ale zaprezentowane w bardzo wciągającej formie, tak, że czyta się o tych wydarzeniach z dużym zafascynowaniem. Ponadto ubogacona wspaniałymi fotografiami, przemawia do serca czytelnika, pobudzając je do przemiany, do pogłębienia relacji z Bogiem, z Maryją, pomaga zrozumieć znaki czasu, minione wydarzenia i ich konsekwencje dla przyszłych pokoleń. Głos Maryi nieustannie nawołujący do pokuty, modlitwy, nawrócenia, jest aktualny w każdym czasie, więc i dziś.

Polecam ten tom jak i poprzedni, bo bardzo warto mieć w swojej biblioteczce tak cenne perełki literatury, do których warto wracać.

Zwycięstwa z pomocą nieba
Wincenty Łaszewski0
Okładka ksiązki - Zwycięstwa z pomocą nieba

Niebo jest wciąż czynne. Nieustannie działa nie tylko w życiu każdego z nas, lecz także w dziejach narodów Czy bez Bożej ingerencji w roku 1920 byłby...

Nadchodzi kres. Mistyczne wizje końca Świata
Wincenty Łaszewski0
Okładka ksiązki - Nadchodzi kres. Mistyczne wizje końca Świata

Czy zalew mrożących krew w żyłach informacji to efekt naszego dostępu do internetu? Wielkie wulkany budzą się na nowo, trzęsienia ziemi niszczą całe miasta...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski