Hipoteza

Przed kilkoma laty świat został dotknięty przez globalny kataklizm. W jednej sekundzie większość ludzi zginęła a urządzenia elektryczne trwale przestały działać. Ci, którzy przeżyli, okazali się bezpłodni. Człowiek na Ziemi nieuchronnie wymiera, pozostawiając niszczejące świadectwa tworzonej przez tysiąclecia cywilizacji.

Co było przyczyną tragedii? Kto jest za nią odpowiedzialny?

Bóg – dla większości ocalałych to jedyne logiczne wyjaśnienie. Stwórca stał się bezwzględnym Niszczycielem.

Jednak cierpiący na powtarzające się napady amnezji Dymitr wątpi w to wyjaśnienie. Poszukując śladów utraconej tożsamości i próbując rozwikłać zagadkę nagłej zagłady, wytrwale wędruje w poszukiwaniu nowej „wieży Babel”.

Hipoteza to gra z konwencją. Muszyński układa na nowo dobrze poznane, sztampowe elementy powieści postapokaliptycznej, tworząc z nich intrygującą mozaikę i stawiając trudne pytania. Gdzie kończy się wiara a zaczyna fanatyzm? Jak wiele zła może wyrządzić nadzieja? Co można poświęcić, by poznać prawdę?

Akcja powieści rozgrywa się w południowo-wschodniej Polsce. Na jej łamach mieszkańcy takich miast jak Kraków, Jasło, Rzeszów czy Sanok odnajdą doskonale sobie znane miejsca.

Informacje dodatkowe o Hipoteza:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2015 (data przybliżona)

Kup książkę Hipoteza

Hipoteza - opinie o książce

Chwała
Beniamin Muszyński0
Okładka ksiązki - Chwała

Chwała przenosi nas do fantastycznego świata wzorowanego na epoce wiktoriańskiej. Ludzie zabili w nim swoich bogów, znużeni prowadzonymi przez nich...

Jestem
Beniamin Muszyński0
Okładka ksiązki - Jestem

Jestem opowiada o człowieku, który utracił swoją tożsamość, nie wie gdzie jest, nie wie gdzie się znajduje, otoczony przez gęstą mgłę może polegać...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski