Hexa

Właśnie ukazała się nowa powieść o charakterze kryminalnym, pod tytułem "Hexa" Wojciecha Pietrzaka. Jest to powieść opowiadająca historię śledztwa prowadzonego w sprawie morderstwa ale prowadzonego ponownie po dwudziestu latach. Śledztwem tym zajmuje się detektyw – amator Dardiusz Wicher. Bohater nasz jest ekscentrycznym bogaczem, który do sprawy zabiera się właściwie tylko po to aby zabić w sobie życiową pustkę po stracie najbliższych żony i córki. Zresztą przychodzi mu to z pewnym trudem. Do Dardiusza Wichra zgłasza się pewnego dnia Andrzej Karpiński, który prosi go o rozwiązanie sprawy morderstwa sprzed 20 laty. Okazuje się że jego syn Michał został skazany za to morderstwo a on w to absolutnie nie wierzy i pragnie oczyścić jego imię. Michał Karpiński był sądzony w latach osiemdziesiątych i został skazany na karę śmierci, którą to karę na nim wykonano. Czy po ponownym śledztwie przeprowadzonym przez Wichra okaże się niewinną ofiarą systemu sprawiedliwości? Wicher zabiera się do studiowania materiałów ze śledztwa jakie otrzymuje od znajomego policjanta. Największe znaczenia ma tutaj artykuł z prasy opisujący morderstwo i dochodzenie w sprawie. Został on napisany zaraz po wydarzeniach dwadzieścia lat temu i można z niego coś wywnioskować. W sprawę tą było zamieszanych sporo osób a podejrzenia mogły paść na wiele z nich. Zamordowaną osobą była młoda dziewczyna Cyntia Łuskowska, która prowadziła dosyć frywolne życie. W wieku 17 lat była już matką a mężczyzn, z którymi się spotykała zmieniała dosyć często. Na wszystkich tych mężczyzn padł cień podejrzenia ale uznanym winnym morderstwa został Michał Karpiński. Wicher po przestudiowaniu materiałów wyjeżdża do Nowej Rudy, rodzinnego miasta Cyntii Łuskowskiej gdzie rozegrał się dramat. Krok po kroku nasz detektyw zbliża się do wyjaśnienia zagadki morderstwa ponownie.

Informacje dodatkowe o Hexa:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2012 (data przybliżona)

Kup książkę Hexa

Hexa - opinie o książce

Moje pierwsze spotkanie z autorem. Detektyw amator i rozwiązanie zagadki morderstwa młodej dziewczyny. Pomysł na fabułę i samo zakończenie dobre, nawet trochę zaskakujące. Ale jak dla mnie za dużo w tej pozycji erotyki, szczególnie sadomasochistycznej. Gdyby tej erotyki było mniej mogłaby to być całkiem dobra książka. Na chwilę obecna jest ona dla nie tylko przeciętna.

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz