reklama

Herms. Historia kultowego domu mody

Kultowe torebki, rozpoznawalne logo, rzesze słynnych wielbicieli - Hermes stanowi synonim luksusowych dodatków, oferując eleganckie i nowoczesne akcesoria dla najbardziej wymagających klientów.Od dziewiętnastowiecznej pracowni rymarskiej po Paryż lat sześćdziesiątych i lata późniejsze dodaje szyku największym ikonom stylu - od Grace Kelly i Jane Birkin po Victorię Beckham i Cardi B.

Wszystko zaczęło się w 1837 roku, kiedy Thierry Hermes rozpoczął produkcję wyrobów rymarskich, uprzęży i uzd, z ambicją, że jego nazwisko zawsze będzie synonimem najwyższej jakości produktów, wytwarzanych przez najbardziej utalentowanych rzemieślników. Ta filozofia towarzyszy marce już od sześciu pokoleń.Hermes do produkcji ubrań i akcesoriów używa najbardziej delikatnych, naturalnych tkanin, najbardziej wyszukanych jedwabi i najrzadszych skór, dzięki czemu stał się luksusową marką modową, która nie ma sobie równych.

Książka przedstawia historię marki, bogato ilustrowaną fotografiami kolekcji oraz pokazów mody, a także zdjęciami najbardziej znanych produktów - wytwarzanych w limitowanych edycjach jedwabnych apaszek czy torebek Kelly i Birkin, na które nawet największe gwiazdy muszą muszą czekać w kolejce po kilka lat, a zwykliśmiertelnicy mogą o nich tylko pomarzyć.

W serii ukazały się również:

Chanel

Kategoria: Architektura, kultura, sztuka
Tytuł oryginału: Little Book of Herms: The Story of the Iconic Fashion House

Kup książkę Herms. Historia kultowego domu mody

Herms. Historia kultowego domu mody - opinie o książce

W otwartej księdze czasu, która zapisuje niezwykłą podróż Thierry Hermsa przez epoki, tkwi magia historii, rzemiosła i piękna. To literacka perła, której blask podkreśla wzniosłość marki, uosabiając jej wyjątkowy status w świecie mody. Na kartach tej książki, układa się słowo po słowie opowieść o legendarnym domu mody, która oddaje hołd dla wyjątkowej pasji i wizji twórców.

Język tej opowieści to poezja tkaniny, misternie wpleciona z wątkami przeszłości i teraźniejszości. Wszystkie elementy są precyzyjnie zszyte, a słowa oddają dźwięk maszyn krawieckich, których rytm wibruje w sercu tej marki od początków istnienia. Przenikliwość autora odsłania kulisy każdego kroju, każdej korony, przypominając, że każdy detal ma swoją opowieść, a każdy szew jest wyznaniem wierności sztuce.

Marka jest jak ślad w czasie, pozostawia swoje piękno i głęboką filozofię. Książka jest symbolem tego piękna -- z każdym zdaniem odkrywamy coraz głębsze warstwy jego znaczenia. Jest jak haft na jedwabiu, starannie wypleciony z wątków inspiracji, pasji i wyrafinowania. Każde zdanie to tkanina zainspirowana naturą, która wita nas zarówno na ulicach wielkich miast, jak i w sercach romantycznych podróży.

W tej literackiej opowieści, każda postać staje się częścią większego obrazu, a każde dzieło staje się kartą zapisaną w historii. Projekty są jak symfonie, których nuty brzmią w zgodzie z duszą marki. Wszystko to jest ukazane w języku pełnym emocji, który przekazuje wzniosłość chwili, gdy po raz pierwszy zetknęliśmy się z pięknem Thierry Hermsa.

Nieustające piękno tej marki jest manifestem stylu, który transcendentuje granice czasu. Ta książka to nie tylko relacja, to podróż do korzeni wyrafinowanego smaku, który wplata się w każdy aspekt życia. Jest to hołd dla filozofii, która kieruje marką, by tworzyć nie tylko ubrania, ale także dziedzictwo piękna. Wniesienie w świat jego wizji to jak wkroczenie w krainę marzeń i elegancji.

Książka ta, to etiuda o pięknie, estetyce i czasie. Jest to lekcja pasji i wytrwałości, które prowadzą do osiągnięcia doskonałości. To księga, której każde słowo jest jak szlachetny klejnot osadzony w koronie Herm?sa -- pełny blasku, znaczenia i inspiracji.

Louis Vuitton. Historia kultowego domu mody
Karen Homer0
Okładka ksiązki - Louis Vuitton. Historia kultowego domu mody

Torebki z monogramem Louis Vuitton są noszone przez znane osobistości i rodziny królewskie od ponad 150 lat. Odkąd młody Louis postanowił szukać szczęścia...

Gucci. Historia kultowego domu mody
Karen Homer0
Okładka ksiązki - Gucci. Historia kultowego domu mody

Od powstania we Florencji w 1921 roku jako firma oferująca bagaże dla elit do współczesnej pozycji marki jako producenta kultowych akcesoriów i kolekcji...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung