Herbert i "Kochane Zwierzątka"

Przepełniona serdecznością ponad czterdziestoletnia korespondencja Zbigniewa Herberta z londyńskimi przyjaciółmi Magdaleną i Zbigniewem Czajkowskimi przedstawia wiele interesujących faktów z życia poety, a także cenne informacje o Jego twórczości. "Listy, które zebrałam, uzupełniają choć w części portret człowieka, jakim był Zbigniew Herbert [...]. Ukazują go jako serdecznego przyjaciela, wspaniałego kompana, dają posmak jego humoru i ogromnej życzliwości dla ludzi" - pisze Autorka książki. Wydanie poprawione i uzupełnione, zawiera m.in. odnalezione szkice Zbigniewa Herberta z podróży oraz reprodukcje wielu listów, pocztówek i fotografii poety.

O AUTORACH

Magdalena Czajkowska urodziła się w Gdyni. Z Polski wyjechała w 1947 roku, od 1948 mieszka w Londynie. W 1956 roku wyszła za mąż za Zbigniewa Czajkowskiego-Dębczyńskiego.

Z wykształcenia jest biologiem, jednak wspólnie z mężem prowadziła ich firmę elektroniczną Servo Consultants Ltd.

Tłumaczka wierszy i dramatów Zbigniewa Herberta na język angielski. Autorka książki "Kochane Zwierzątka...". Listy Zbigniewa Herberta do przyjaciół - Magdaleny i Zbigniewa Czajkowskich (PIW 2000), której znacznie zmienione i uzupełnione wydanie, w nowej szacie graficznej, oddajemy do rąk Czytelników.

Zbigniew Czajkowski-Dębczyński urodził się w 1926 roku w Warszawie. Był żołnierzem batalionu "Parasol", w chwili wybuchu Powstania Warszawskiego - dowódcą drużyny, bezpośrednim podwładnym Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, któremu towarzyszył w chwili śmierci. Od 1947 roku mieszkał w Anglii, gdzie po studiach elektronicznych pracował w przemyśle elektronicznym, a potem założył firmę, odnosząc duży sukces zawodowy. Zmarł w Londynie 20 października. 1999 roku.

Autor Dziennika powstańca - wstrząsającego zapisu przeżyć podczas walk na Starym Mieście, który wydany został w Polsce dopiero 25 lat po powstaniu (WL, Kraków 1969; drugie wydanie: PIW, Warszawa 2000).

Informacje dodatkowe o Herbert i "Kochane Zwierzątka":

Wydawnictwo: Rosner & Wspólnicy
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 83-60336-05-9

Kup książkę Herbert i "Kochane Zwierzątka"

Herbert i "Kochane Zwierzątka" - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dorot21