Her Soul to Take. Przeklęte dusze

Tom 1 cyklu Przeklęte dusze

,,Her Soul to Take" to pełna mroku i kontrowersji powieść z pogranicza horroru i erotyku. Uważaj, to podróż tylko dla odważnych.

Abelaum to małe miasto, ale ma swoje legendy - o niewyjaśnionych zaginięciach i potwornych istotach, które przemierzają lasy. To idealne miejsce dla kogoś takiego jak Rae, która od zawsze fascynuje się wszystkim, co wykracza poza granice racjonalnego poznania. Młoda kobieta prowadzi vloga o zjawiskach paranormalnych, ale do tej pory nie udało się jej zgromadzić żadnych imponujących materiałów.

Nadchodzi jednak moment, który zmieni wszystko. Do rąk Rae trafia stara księga zawierająca opis rytuału przywołującego demony. Jaki skutek odniesie odprawienie go? Kto odpowie na wezwanie i czego ta mroczna istota zażąda w zamian?

Być może Rae nie wie, jaką ciemną siłę przyzywa, ale nawet potężny i żądny krwi demon, który przybywa jej na spotkanie, nie zna potęgi tego, co wspólnie obudzą.

,,Her Soul to Take" spodoba się wielbicielom i wielbicielkom naprawdę mocnych wrażeń, przerażających scenerii i doznań z pogranicza światów. Jeśli nie przeraża cię mrok i graniczne doświadczenia - śmiało, przywołaj swojego demona.

Ostrzeżenie

Ta książka zawiera sceny przemocy, opisy brutalnych i perwersyjnych praktyk seksualnych, a także elementy horroru, które mogą wywoływać niepokój. Treść książki jest fikcją literacką i nie stanowi realistycznego odzwierciedlenia tego, czym jest praktyka BDSM. Powieść ta jest przeznaczona dla dorosłych czytelników i czytelniczek.

Harley Laroux ma w dorobku literackim mroczne romanse z pogranicza horroru i thrillera. Uwielbia tworzyć niepokojące, przesiąknięte erotyzmem, odważne historie. Autorka mieszka w Waszyngtonie z mężem i trzema kotami. Kocha straszne filmy i wytrawne czerwone wino. Spędza większość czasu, pijąc herbatę przy swoim biurku z przynajmniej jednym kotem na kolanach.

Informacje dodatkowe o Her Soul to Take. Przeklęte dusze:

Her Soul to Take. Przeklęte dusze - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-05-29, Ocena: 4, Przeczytałem,

Książka "Her Soul to Take" rozpoczyna serię #przeklętedusze. Jest to dark romance, w którym znajdziemy połączenie romansu, erotyku i fantasy, a nawet elementy horroru. Na wstępie muszę wspomnieć, że książka przeznaczona jest dla pełnoletnich Czytelników. Do sięgnięcia po tą historią zachęcił mnie intrygujący opis i mroczna okładka, która bezapelacyjnie przyciąga wzrok. To coś zupełnie innego niż czytam na codzień, ale lubię czasami takie odmiany. Język jakim napisana jest ta książka jest dosyć przyjemny, ale przyznaję, że początkowo nie mogłam zbytnio się wkręcić w tą historię, tak od połowy szło mi zdecydowanie lepiej. Fabuła została w bardzo intrygujący sposób nakreślona i równie intrygująco poprowadzona, a bohaterowie interesująco wykreowani. Znajdują się tutaj demony, potwory i inne dziwne istoty. Główna postać męska - Leon tak naprawdę od początku zaskarbił sobie moją sympatię, z przedstawicielką płci pięknej - Rae bywało różnie, często jej zachiwanie działało mi na nerwy. Ogólnie relacja pomiędzy głównymi bohaterami została naprawdę barwnie poprowadzona, czuć między nimi wyraźną chemię i jedno jest pewne - z tymi bohaterami z pewnością nie będziecie się nudzić. To historia w której nie brakuje dreszczyku emocji, momentami wręcz szokujących scen, szczególnie tych dotyczących zbliżeń, namiętności pomiędzy Leonem i Rae. "Her Soul to Take" to książka idealna dla fanów darków i mocnych wrażeń. Na pewno nie każdy się w niej odnajdzie. Ja interesująco spędziłam czas z tą książką i chętnie sięgnę po drugi tom.

Avatar użytkownika - Oktawia_czyta
Oktawia_czyta
Przeczytane:2023-05-05, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam,

? Od razu uprzedzam, że książka jest dla dorosłych czytelników.

Jako fanka darków miałam ogromne oczekiwania co do tej pozycji.

I ciężko mi wyrazić zdanie na ten temat. Z jednej strony, nie spodziewałam się, że demony, wróżki, czary spodobają mi się w tej kategorii, z drugiej strony przewracałam dalej kartki zaciekawiona, za chwilę znowu znudzona.

Zdecydowanie polubiłam główną męską postać, czyli Leona. Parskałam śmiechem co chwila na ich dogryzki.

Rae pakowała się co chwila w kłopoty mimo, że była ostrzegana z każdej strony.

No i sceny erotyczne. Nic mnie w nich nie zszokowało, może gdyby brali udział w tym zwykli śmiertelnicy inaczej bym to odebrała?

Tak przymykałam oko na ich demoniczne zabawy.

Do teraz nie wiem czy sięgnę po drugą część.

Może kiedyś się skuszę.

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2023-02-08, Ocena: 5, Przeczytałem,
TEN HORROR TO NARODZINY ROMANSU.

TA MIŁOŚĆ TO POCZĄTEK HORRORU.

Nie czytałam nigdy wcześniej takiego mocnego połączenia.

"Her Soul to Take" to mroczny romans dla dorosłych oraz fantastyka i zjawiska paranormalne w jednym. Harley Laroux napisała bardzo odważny romans, który opowiada nam losy Rae - zwykłej dziewczyny, która fascynuje się wszystkim co wykracza poza granice racjonalnego poznania oraz niezwykłemu demonowi, który został uwięziony w jej świecie. Leon zrobi wszystko, by odzyskać grymuar w którym zapisane jest jego imię. Wszystko byleby tylko już nigdy nikomu nie służyć i po raz kolejny nie popaść w niewolę.

Jednak tajemnicza księga wpada w ręce Rae. Dziewczyny, która postanawia przywołać demona..

"Her Soul to Take" - tytuł, który mnie zaintrygował, choć nie wiedziałam czego mogę się po nim spodziewać. Środek jednak przeszedł moje wszystkie wyobrażenia na jego temat. Demony, bogowie, eldowie, wyznawcy i on.. kot Sernik - to tylko część bohaterów tej nietypowej historii. Książka Harley Laroux jest mroczna, hipnotyzująca, tajemnicza i pociągająca. Opowiada o zakazanej miłości, pożądaniu i strachu o  własne życie. Każdy kolejny rozdział to walka o życie Rae, która znalazła się w ogromnym niebezpieczeństwie.

Perfekcyjnie dopracowana fabuła, w której każdy najmniejszy szczegół ma znaczenie. W tej historii nic nie dzieje się przypadkowo, a musicie mi uwierzyć, że jest to nie lada wyzwanie przy tak obszernie rozbudowanej treści. Akcja, która rozgrywa się w miasteczku Abelaum nie zwalnia ani na moment. Zwroty akcji i niespodziewane wydarzenia wzbudzają wiele emocji, nie zawsze tylko te pozytywne. Pojawia się ciekawość i podświadomy strach, że ktoś lub coś nas obserwuje. Autorka doskonale zadbała o klimat powieści, przez co hipnotyzuje czytelnika i nie pozwala mu oderwać się od lektury.

"Psy lubią polowanie. Nie biegnij, Nie dawaj im powodu, żeby ruszyły za tobą w pogoń."   Kreacja bohaterów również pokazała mi nowy obraz postaci. Rae i Leon byli bardzo impulsywną, wybuchową parą, po której mogliśmy spodziewać się dosłownie wszystkiego. Mocne konkretne charaktery, które przysporzyły czytelnika o szybsze bicie serca. Człowiek i demon, oraz dusza, która została postawiona na szali.
Nie jest to książka tylko dwóch postaci. Reszta bohaterów, choć w dużej mierze była tłem odegrała w tej historii ogromnie ważną rolę. Juniper, Zane, Jeremiah, Victoria okazali się niezbędnym elementem tej książki. Mieli swoje role do odegrania i zrobili to wręcz fenomenalnie.
Na pytanie dlaczego ta książka jest przeznaczona dla pełnoletnich czytelników, odpowiem szybko i prosto. Jest to książka bardzo namiętna, która zahacza o erotyk. W środku znajdziecie bardzo dużo mocnych scen, które nie są odpowiednie dla osób, które tego wieku jeszcze nie osiągnęły. Choć jest to w sumie też takie moje małe ostrzeżenie. Jeśli nie jesteście fanami mocnych darków to nie będzie to książka dla Was. Pamiętajcie aby sięgać po książki świadomie! Ostrzeżenia nie są po to, aby je lekceważyć.
Dla mnie "Her Soul to Take" jest świeżością i nowością jeśli weźmiemy pod uwagę to co czytam na co dzień. Jednak miałam dobre przeczucia co do tej historii i nie zawiodłam się. Dobrze bawiłam się podczas czytania tej książki, choć z środku można znaleźć kilka scen, które przestraszyły mnie na śmierć (tak czytałam tą książkę wieczorami, podwójne tak - jestem ogromnie lękliwym człowiekiem ?). Jednak to nie zmienia moich odczuć względem tej książki. Dostałam dużą dawkę emocji, uczuć i wbrew pozorom humoru, który przedostał się do tej historii.
Jeśli szukacie czegoś nieszablonowego to będzie to idealna pozycja dla was!

Her Soul for Revenge. Przeklęte dusze
Harley Laroux0
Okładka ksiązki -  Her Soul for Revenge. Przeklęte dusze

Przeżyła horror. Teraz to ona zgotuje go swoim oprawcom. Choćby miała za to zapłacić duszą. Piętnaście lat to z pewnością za mało, by poradzić sobie...

Wyzwanie. Losers. Tom 0,5
Harley Laroux0
Okładka ksiązki - Wyzwanie. Losers. Tom 0,5

To tylko małe wyzwanie, co złego się wydarzy, jeśli przegrasz? Jessica Martin nie cieszy się opinią miłej osoby. Jako licealna królowa balu, kapitanka...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;