Hardball czyli twarda gra rynkowa. Grasz po to by grać, czy po to by wygrać?

Obecnie drobne zwycięstwa i krótkookresowa przewaga konkurencyjna nie zapewniają już sukcesu na rynku. Zwyciężać będą tylko ci, którzy zdołają zamienić zwykłą przewagę konkurencyjną w przewagę decydującą. I dopiero wtedy zneutralizują, zmarginalizują lub nawet wyeliminują rywali.Autorzy "Hardball czyli twarda gra rynkowa" prowadzą nas w głąb świata twardej konkurencji -- świata, w którym gracze poświęcają całą swoją energię zwyciężaniu i angażują wszystkie swoje siły we wzmacnianie swoich pozycji konkurencyjnych, napędzając cykl sprzężenia zwrotnego, który wynosi ich daleko poza zasięg konkurentów.Tacy gracze postępują surowo i nikogo za to nie przepraszają. Jednocześnie, doskonale pojmują "miękką" stronę zarządzania -- ścigają talenty i budują kultury organizacyjne, których członkowie skupiają się na zagadnieniach kluczowych dla strategii firmy.Atakuj bezpośrednio z potężną i druzgocącą siłą.Wykorzystuj anomalie.Zagrażaj najbardziej zyskownym segmentom działalności konkurentów.Obserwuj i powielaj.Zmuszaj rywali do odwrotu.Niszcz status quo.Buduj przewagę konkurencyjną przez fuzje i przejęcia. George Stalk i Rob Lachenauer, podając mnóstwo uszczegółowionych przykładów i pasjonujących historii z wielu branż, nadają nowe znaczenie siedmiu klasycznym strategiom twardej gry. Autorzy przybliżają cechy najtwardszych graczy rynkowych. Mówią, w jakich okolicznościach każda z siedmiu strategii jest najbardziej efektywna. I wreszcie, pokazują, jak przygotować i skutecznie przeprowadzić atak.

Informacje dodatkowe o Hardball czyli twarda gra rynkowa. Grasz po to by grać, czy po to by wygrać?:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: b.d
Kategoria: Zarządzanie i marketing
ISBN: 83-7361-783-3

Kup książkę Hardball czyli twarda gra rynkowa. Grasz po to by grać, czy po to by wygrać?

Hardball czyli twarda gra rynkowa. Grasz po to by grać, czy po to by wygrać? - opinie o książce

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka