Hamuj, Ida!

Kolejna odsłona miłosnego rollercoastera trzech singielek z katowickiej korporacji

Ida wraca z wakacji załamana. Ten wspaniały, boski Otto Wolf porzucił ją bez słowa wyjaśnienia. Romans z dyrektorem pewnie nie mógł się inaczej skończyć, ale jednak... Co było w Portugalii, zostaje w Portugalii. Ida separuje się i przeciąga powrót do pracy. Wkrótce poznaje nowego sąsiada z góry. Okazuje się, że to Janek, znajomy z liceum, do którego wzdychało pół szkoły, łącznie z nią.

Bernadetta przeżywa kolejną sinusoidę. W pracy - awans, prywatnie - trwa przy Orlandzie, a jednocześnie nie potrafi wyrzucić z głowy sielsko-anielskiej wizji siebie w ramionach Szymona.

Z kolei Natalia odżywa. Przy okazji festiwalu planszówek w Spodku zacieśnia więź z Piotrem. I kiedy wszystko zdaje się zmierzać ku dobremu, poznaje rodziców Piotra i przeżywa szok.

Trzy przyjaciółki, każda w innym momencie swojego życia. Każda przekonana, że wie, co dla niej najlepsze. No cóż. Każda się zdziwi.

Informacje dodatkowe o Hamuj, Ida!:

Hamuj, Ida! - opinie o książce

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2024-09-12, Ocena: 6, Przeczytałem,

- Mogła zadzwonić do jednej z nas z prośbą o pomoc, ale jest bardziej uparta niż Kmicic w Potopie. -- I dlatego musimy być jej Kiemliczami, co? -- Natalia zaczęła kiwać głową, patrząc na rondo. -- Dlatego -- westchnęła Bernadetta

,,I już witałam się z gąską, mając nadzieję, że bajka będzie trwać wiecznie, gdy mój kochanek zerwał ze mną przez SMS-a."

"- Chyba na Piotra nie narzekasz? - Berni była lekko zdziwiona.

- Na Piotra nie, ale gleba, która go wydała, to raczej nie szóstej, ale dwudziestej kategorii..."

Odkąd przeczytałam pierwszy tom serii Ady Kussowskiej niemal odliczałam dni do momentu aż w moje ręce trafi kontynuacja losów Idy oraz jej przyjaciółek Bernadetty i Natalii.

Po raz kolejny wracamy do świata katowickiej korporacji i zastajemy oczywiście kompletny chaos.

Główna bohaterka wraca z wymarzonych wakacji, które spędziła w towarzystwie boskiego Ottona Wolfa , lecz zamiast pielęgnować piękne wspomnienia i chodzić z głową w chmurach kobieta leczy złamane serce , bowiem jej partner zniknął bez słowa wyjaśnienia pozostawiając w jej głowie niezły mętlik i domysły na temat jego żony.

Na dodatek w jej teraźniejszości pojawia się Janek.

Czy to on okaże się lekiem na całe zło?

Z kolei w życiu królowej lodu , nie okazującej emocji Bernadetty sfera zawodowa kwitnie , ponieważ kobieta otrzymuje awans , natomiast jej sprawy osobiste wyjątkowo się komplikują.

Mimo,że nadal jest w relacji z Orlandem jej myśli coraz częściej uciekają w stronę Szymona.

Natalka wreszcie rozwija skrzydła ,a jej relacja z Piotrem nabiera rumienców i zacieśnia się każdym dniem.

Czy dziewczyny wreszcie odnajdą swoją bezpieczną przystań i będą mogły cieszyć się szczęściem oraz miłością?

Po brawurowym debiucie pani Ada nadal utrzymuje poziom , bawi , intryguje i wzrusza każdym słowem, a fabuła naprawdę wciąga i angażuje z każdą przeczytaną stroną.

Uwielbiam tę serię i jej bohaterki.

Czuję klimat Przyjaciółek czyli jednego z moich ulubionych seriali i teraz pozostaje czekać na część trzecią.

Gorąco pilecam ?

O, Ida!
Ada Kussowska0
Okładka ksiązki - O, Ida!

Sukcesy w pracy - są. Przyjaciółki - są. Życie miłosne - hmm... Ida: po trzydziestce, rozmiar czterdzieści, wzrost sto siedemdziesiąt siedem....

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz