reklama

Halloween. Mały przewodnik

Halloween to święto, którego obchody budzą zarówno ekscytację, jak i kontrowersje na całym świecie. Dla jednych przerażające, dla innych zabawne - każdego roku Halloween pobudza wyobraźnię milionów ludzi. Poznaj historię tego święta, związane z nim tradycje i symbole oraz dowiedz się, jaką ewolucję przeszło na przestrzeni wieków.

Dzięki tej książce dowiesz się, dlaczego niektóre symbole są ściśle związane z Halloween oraz jakie jest ich ukryte znaczenie. Poznasz kreatywne sposoby celebrowania tego święta, pomysły na udekorowanie domu i ogrodu, stworzenie kostiumu czy przygotowanie tematycznej imprezy. Znajdziesz tu także przepisy na dania, dzięki którym zadbasz o odpowiedni nastrój podczas tego wieczoru.

Świętuj Halloween w zupełnie nowy sposób!

Informacje dodatkowe o Halloween. Mały przewodnik:

Halloween. Mały przewodnik - opinie o książce

Avatar użytkownika - brave_book
brave_book
Przeczytane:2023-11-20, Ocena: 5, Przeczytałem,
"Halloween" to kolejna cudownie wydana książeczka z serii Małych Przewodników, która przybliżyła mi to święto od wielu stron. Niektóre były oczywiste i ogólnikowe, ale inne pozwoliły mi dojrzeć głębię tego dnia oraz to, co wzbudza w ludziach, jakich dostarcza im wrażeń i co ich tak w nim pociąga.

Szczególnie spodobały mi się oczywiście ciekawostki związane z tradycjami ludowymi, przesądami czy wydarzeniami i symbolami, które przyczyniły się do tego, że Halloween wygląda obecnie tak jak wygląda ?

Było tu naprawdę wiele interesujących ciekawostek, które nadały ubieraniu kostiumów, masek i wycinaniu latarni z dyni (lub rzepy?) większą głębię.

Autorka jest wielką entuzjastką tego święta, czuć to po stylu w jakim opisuje halloween oraz wspomina to, jak sama je obchodziła/obchodzi. Podaje wiele porad, własnych obserwacji i doświadczeń.

W środku znajduje się również wiele inspiracji na halloweenowe zabawy, rytuały i obchody. Więc nie tylko teoria, ale również zachęcenie do praktyki.

Przyznaję, że mnie interesowały głównie genezy i symbolika halloween, ale ciekawie było przejrzeć też pomysły na zabawy, które inni tak lubią ?

Jeśli jesteście fanami tego święta - to myślę, że ta książeczka pozwoli Wam poszerzyć wiedzę, dostarczy inspiracji oraz obudzi w Was ekscytację i ducha jesieni!

Jeśli jednak nie jesteście fanami, lecz poszukujecie ciekawostek, to znajdziecie tu podstawowe informacje, które Was interesują i pewnie zachęcą do dalszych poszukiwań ?

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung