Słowo haker kojarzy nam się z komputerowym mistrzem manipulacji Kevinem Mitnickiem. Pojęcie to jednak ewoluowało od czasu jego spektakularnych akcji. Zatem kim jest dziś haker? Wbrew obiegowej opinii, większość hakerów nie wykorzystuje swej wiedzy do niecnych celów. Dzięki swej wiedzy i dociekliwości przyczyniają się do rozwoju bezpieczeństwa sieci i programów. Nikt bowiem nie potrafi tak jak oni zgłębiać sposoby działania zaawansowanego oprogramowania i sprzętu i tropić luki pozwalające na atak lub wyciek danych oraz przewidywać możliwe problemy w ich działaniu.
Jon Erickson w książce Hacking. Sztuka penetracji. Wydanie II omawia te zagadnienia ze świata informatyki, które nie mogą być obce hakerowi. Dzięki tej książce poznasz m.in. podstawy języka C oraz dowiesz się, jak wykorzystać jego słabości oraz potknięcia programistów piszących w tym języku. Zapoznasz się z podstawami funkcjonowania sieci i zdobędziesz wiedzę o modelu OSI, a także nauczysz się podsłuchiwać transmitowane w sieci dane, skanować porty i łamać hasła.
Programowanie w języku C Model OSI Podsłuchiwanie sieci Skanowanie portów Sposoby łamania haseł Szyfrowanie danych i połączeń Sposoby atakowania sieci bezprzewodowych
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2008-11-05
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 512
Chcę przeczytać,