Gwelfów i gibelinów

Ocena: 5 (1 głosów)
Monotonne, studenckie życie Marka Łysiaka właśnie stanęło na głowie. Mężczyzna, który niedawno się w nim pojawił, zmarł, a jego rodzina przypuszcza samobójstwo przy użyciu masła. Promotor Marka został oskarżony o molestowanie jednej ze studentek, a była dziewczyna wszczęła rewoltę, która wkrótce może zmienić zasady gry na uniwersytecie. Marek podobno powinien opowiedzieć się po którejś ze stron, ale w ten sposób straciłby dobrą okazję żeby zachować milczenie. A wraz z nią WOLNOŚĆ.

Porywająca i realistyczna proza — V. Woolf Sajewicz opowiada tę historię przy użyciu szerokiego kadru. To dzisiaj rzadkość — S. Leone Doskonałe studium rozterek przyszłego prekariatu w przededniu dorosłości — T. Adorno

„Gwelfów i gibelinów” to literacki debiut jednego z założycieli Psa Łańcuchowego. Można by powiedzieć, że Pies został powołany do życia właśnie po to, by wydać tę powieść. I można by powiedzieć, że to straszne frajerstwo. Ale za czystością intencji Sajewicza przemawia fakt, że nie zgłosił się z „Gwelfami” do żadnego z mainstreamowych wydawców. Dobrze wiedział, że trzyma łapę na czymś zbyt wartościowym.

Informacje dodatkowe o Gwelfów i gibelinów:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-04-08
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788393713509
Liczba stron: 340

więcej

Kup książkę Gwelfów i gibelinów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Gwelfów i gibelinów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ag
Ag
Przeczytane:2013-07-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Ta książka to też muzyka płynąca przez epoki - poczynając od płyt winylowych z utworami rodziców bohaterów, poprzez kasety i pierwszy odtwarzacz płyt CD otrzymany w prezencie w złotych latach '90, po współczesne koncertowe festiwale. Śmierć Micheala Jacksona przypomina Markowi wydarzenie z jego dzieciństwa, kiedy musiał wybierać pomiędzy oglądaniem transmisji koncertu Jacko w Polsce a Rolling Stones, ale i tak najbardziej lubił Guns'n'Roses. A to już wiedzie nas do wspomnień innego bohatera, do roku 1967 - bo nawet o studenckich demonstracjach z 1968 r. i o całej tej epoce można opowiedzieć z muzycznej perspektywy, z perspektywy koncertu Stonesów, a autor pisze ,,Do dzisiaj mało kto zdaje sobie sprawę, że o colę i popkulturę - a nie ustrój - walczyły te robotnicze masy". Wspominanie przełomowych kulturowych wydarzeń i wsłuchiwanie się przez bohaterów w ulubione płyty z dzieciństwa nadaje książce też trochę nostalgiczny charakter.
Link do opinii
Inne książki autora
Republika świecidełek
Paweł Sajewicz0
Okładka ksiązki - Republika świecidełek

Mocny debiut. Prawdziwa polska powieść współczesna. W Warszawie dochodzi do serii podpaleń. Odpowiedzialność za nie bierze wpływowy lewicowy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy