Gwelfów i gibelinów

Ocena: 5 (1 głosów)
Monotonne, studenckie życie Marka Łysiaka właśnie stanęło na głowie. Mężczyzna, który niedawno się w nim pojawił, zmarł, a jego rodzina przypuszcza samobójstwo przy użyciu masła. Promotor Marka został oskarżony o molestowanie jednej ze studentek, a była dziewczyna wszczęła rewoltę, która wkrótce może zmienić zasady gry na uniwersytecie. Marek podobno powinien opowiedzieć się po którejś ze stron, ale w ten sposób straciłby dobrą okazję żeby zachować milczenie. A wraz z nią WOLNOŚĆ.

Porywająca i realistyczna proza — V. Woolf Sajewicz opowiada tę historię przy użyciu szerokiego kadru. To dzisiaj rzadkość — S. Leone Doskonałe studium rozterek przyszłego prekariatu w przededniu dorosłości — T. Adorno

„Gwelfów i gibelinów” to literacki debiut jednego z założycieli Psa Łańcuchowego. Można by powiedzieć, że Pies został powołany do życia właśnie po to, by wydać tę powieść. I można by powiedzieć, że to straszne frajerstwo. Ale za czystością intencji Sajewicza przemawia fakt, że nie zgłosił się z „Gwelfami” do żadnego z mainstreamowych wydawców. Dobrze wiedział, że trzyma łapę na czymś zbyt wartościowym.

Informacje dodatkowe o Gwelfów i gibelinów:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-04-08
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788393713509
Liczba stron: 340

więcej

Kup książkę Gwelfów i gibelinów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Gwelfów i gibelinów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ag
Ag
Przeczytane:2013-07-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Ta książka to też muzyka płynąca przez epoki - poczynając od płyt winylowych z utworami rodziców bohaterów, poprzez kasety i pierwszy odtwarzacz płyt CD otrzymany w prezencie w złotych latach '90, po współczesne koncertowe festiwale. Śmierć Micheala Jacksona przypomina Markowi wydarzenie z jego dzieciństwa, kiedy musiał wybierać pomiędzy oglądaniem transmisji koncertu Jacko w Polsce a Rolling Stones, ale i tak najbardziej lubił Guns'n'Roses. A to już wiedzie nas do wspomnień innego bohatera, do roku 1967 - bo nawet o studenckich demonstracjach z 1968 r. i o całej tej epoce można opowiedzieć z muzycznej perspektywy, z perspektywy koncertu Stonesów, a autor pisze ,,Do dzisiaj mało kto zdaje sobie sprawę, że o colę i popkulturę - a nie ustrój - walczyły te robotnicze masy". Wspominanie przełomowych kulturowych wydarzeń i wsłuchiwanie się przez bohaterów w ulubione płyty z dzieciństwa nadaje książce też trochę nostalgiczny charakter.
Link do opinii
Inne książki autora
Republika świecidełek
Paweł Sajewicz0
Okładka ksiązki - Republika świecidełek

Mocny debiut. Prawdziwa polska powieść współczesna. W Warszawie dochodzi do serii podpaleń. Odpowiedzialność za nie bierze wpływowy lewicowy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Zły Samarytanin
Jarosław Dobrowolski ;
Zły Samarytanin
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy