Green Lantern: Najczarniejsza noc

Jedna z najgłośniejszych opowieści superbohaterskich, w której główną rolę gra postać przeżywająca w ostatnich latach renesans popularności - Green Lantern.

Od dawna trwa nieprzyjaźń między kilkoma gwiezdnymi korpusami bohaterów posługujących się latarniami o różnych kolorach. Kruchej równowagi pilnują mądrzy Strażnicy z planety Oa - tylko dzięki nim nie doszło jeszcze do otwartej wojny między frakcjami. Pokój zostaje złamany dopiero przez latarnie nowego typu - czarne, których jedynym celem jest zniszczenie wszelkiego życia we wszechświecie. A że członkowie tej mrocznej grupy mogą sprawiać, iż umarli powstają z martwych, ich ponure szeregi ciągle rosną. W tej sytuacji jedynym sposobem ocalenia cywilizowanych planet jest połączenie sił wszystkich zwaśnionych korpusów, co nie będzie łatwe. Nawet Strażnicy będą musieli zrezygnować z neutralności i opowiedzieć się po stronie latarni niosących światło. Główną rolę w walce odegra ziemski Green Lantern - Hal Jordan.

Autorem pomysłu tej zrobionej z niezwykłym rozmachem opowieści jest znany amerykański scenarzysta komiksowy i filmowy Geoff Johns (współtwórca historii m.in. o Aquamanie, Flashu i Supermanie), a rysunki są dziełem brazylijskiego grafika Ivana Reisa (Amerykańska Liga Sprawiedliwości, Action Comics, Aquaman).

Informacje dodatkowe o Green Lantern: Najczarniejsza noc:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-12-09, Ocena: 4, Przeczytałem,

W CIENIU NOCY

Czy w blasku dnia, czy w cieniu nocy
Strzeż się zielonej pierścienia mocy
- tekst przysięgi Green Lanternów

„Najczarniejsza noc” to zdecydowanie jednej z najbardziej znanych i najlepszych eventów poświęconych postaci Green Lanterna. Nic w tym dziwnego, skoro jego scenariusz napisał Geoff Johns, autor takich opowieści, jak „Flashpoint: Punkt krytyczny”, „Superman: Tajna Geneza” czy „Nieskończony kryzys”. Bardziej wyrobnik, niż artysta, ale jakże utalentowany i potrafiący stworzyć dzieła naprawdę znakomite i przełomowe. I takim właśnie dziełem jest niniejszy album, który poznać powinien nie tylko fani Green Laterna ale i wszyscy miłośnicy opowieści z uniwersum DC Comics.

W kosmosie istnieją nie tylko Zielone Latarnie, ich barw jest znacznie więcej, a reprezentanci poszczególnych grup nie pałają do siebie sympatią. Strażnikom z planety Oa udaje się zachowywać kruchy rozejm, jednak kiedy na scenie pojawiają się Czarne Latarnie, które chcą tylko jednego – zabić wszystkich we wszechświecie – wszystko się zmienia. Latarnicy będą musieli połączyć ze sobą siły niezależenie od reprezentowanego koloru, byle powstrzymać zagrożenie, które wykracza poza ich pojmowanie. Ale czy będą w stanie?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/12/green-lantern-najczarniejsza-noc-geoff.html

Strażnicy Galaktyki. Ostatnie wyzwanie. Tom 1
Okładka ksiązki - Strażnicy Galaktyki. Ostatnie wyzwanie. Tom 1

Pierwszy tom przygód Strażników Galaktyki z serii wydawniczej Marvel Fresh! Thanos umarł. Niech żyje Thanos! Miłujący śmierć Szalony Tytan nie mógł...

Ahoj, przygodo! Duże litery. Opowiadania do nauki czytania
Okładka ksiązki - Ahoj, przygodo! Duże litery. Opowiadania do nauki czytania

Niby zwyczajna butelka, niby zwykła, miniaturowa figura pirata... A jednak raz w miesiącu, podczas pełni księżyca, kapitan Paskal wkracza na pokład swojego...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung