Gospodarka samorządu terytorialnego

Kompendium wiedzy na temat ekonomicznych aspektów funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego (gmin, powiatów i województw), z uwzględnieniem najnowszych uregulowań prawnych i członkostwa Polski w UE.W podręczniku szczegółowo omówiono następujące zagadnienia:- charakterystykę samorządu terytorialnego traktowanego jako podsystem administracji publicznej i jako formę organizacji społeczeństwa m.in. w nawiązaniu do Europejskiej Karty Samorządu Terytorialnego;- finansowe podstawy działalności jednostek samorządu terytorialnego;- zakres działalności gospodarczej jednostek samorządu terytorialnego z uwzględnieniem działalności o charakterze użyteczności publicznej i komercyjnej;- istotę i formę partnerstwa publiczno-prywatnego z udziałem samorządu w Polsce na tle rozwiązań stosowanych w krajach europejskich;- samorząd terytorialny jako organizator usług publicznych;- działania samorządu terytorialnego w stymulowaniu procesów rozwoju lokalnego i regionalnego.Autorzy wykorzystali najnowszą krajową i zagraniczną literaturę przedmiotu oraz akty prawne według stanu na dzień 1 stycznia 2007 roku. Rozważania teoretyczne poparte są bogatą dokumentacją statystyczną. Liczne schematy i wykresy przybliżają czytelnikowi prezentowane treści.

Informacje dodatkowe o Gospodarka samorządu terytorialnego:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: b.d
Kategoria: Ekonomia

Kup książkę Gospodarka samorządu terytorialnego

Gospodarka samorządu terytorialnego - opinie o książce

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka