Gorzka sake

Mroczna i wielowątkowa powieść, której akcja jest szybka i ostra jak cięcie samurajskiego miecza.

W pogrążonej w kryzysie i wstrząsanej zamachami terrorystycznymi Japonii rozgrywa się bezlitosna i krwawa wojna o przejęcie władzy nad największymi klanami yakuzy. Na czele jednego z nich stoi twarda, niezwykle inteligentna i bezwzględna Suzu Campbell, prezes, a zarazem główna akcjonariuszka korporacji MTM, giganta inżynierii genetycznej. Z pomocą PeeDoga, hakera szukającego zemsty na zabójcach swojego przyjaciela, pani Campbell planuje zniszczenie potężnego klanu Yamanochi. Jednocześnie pracuje nad tajemniczym projektem biotechnologicznym, którego sukces zależy od współpracy z krwawym dyktatorem Korei Północnej.

Informacje dodatkowe o Gorzka sake:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2015-11-18

Kup książkę Gorzka sake

Gorzka sake - opinie o książce

Przyznam się szczerze, że na ten kryminał trafiłam przez przypadek. Opis na okładce nie zachęcał do lektury. Ale postanowiłam zaryzykować, i nie żałuję.

Historia rozgrywa się w japońskich miastach i w obozach pracy w Korei Północnej.
Gorzka sake zawiera panoramę japońskiej mafii, yakuzy. W tle domy publiczne, nocne kluby, nierząd, stręczycielstwo, handel ludźmi, żądza władzy za wszelką cenę. Na dokładkę otrzymujemy intrygi polityczne.

Co zrobi córka, która nie spełnia oczekiwań ojca? Czy zapomni o swoim chłopaku, z którym została rozdzielona?

Główną aktorką występującą na scenie jest inteligentna oraz pozbawiona skrupułów Suzu Campbell. Razem ze swoim hakerem, który pragnie pomścić śmierć przyjaciela, zamierza zniszczyć klan Yamanochi.
Czy im się uda? Przeczytajcie sami.

Jak daleko sięgają chore ambicje człowieka?

Mariusz Kołecki wykazał się ogromną znajomością realiów Japonii, Korei Północnej. Bohaterowie są zdeterminowani, silni, zdecydowani, wiarygodni. Większość z nich jest negatywna. Pozytywną postacią jest wyłącznie Noriko, córka właściciela potężnego imperium.

Do czego doprowadzą knowania ojca Noriko?

Zachęcam do przeczytania.

Szczerbata śmierć