GórFanka na himalajskiej ścieżce

Ocena: 4 (3 głosów)
Piąta i zarazem ostatnia część serii GórFanka jest wyjątkowa z kilku względów. obejmuje podand 30 lat działalności górskiej Anny Czerwińskiej, potyczki z ośmoma szczytami, w tym sześciowam ośmiotysięcznikami. To sprawia, że śledzimy zmiany, jakie dokonują się w podejściu do gór u Anny, w charakterze wypraw himalajskich i raz w samym Nepalu. Szczerość, poczucie humoru, anegdotyczność opowieści snutej przez autorkę to z kolei elementy łączące wszystkie GórFanki. A także prawdziwość, która, jak to w życiu, rozpięta jest między ekstatycznym zachwytem, a wielkim smutkiem.

Informacje dodatkowe o GórFanka na himalajskiej ścieżce:

Wydawnictwo: Annapurna
Data wydania: 2012-12-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-61968-15-3
Liczba stron: 256

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę GórFanka na himalajskiej ścieżce

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

GórFanka na himalajskiej ścieżce - opinie o książce

Avatar użytkownika - poszukujaca
poszukujaca
Przeczytane:2016-03-29, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2016, Biografie, Mam,
Ciekawa, barwna, szczera, ale równocześnie nieco męcząca. Bardzo dużo odniesień do innych części "sagi", pobieżne relacje i niepełne opisy sprawiają, że książka staje się chaotyczna.
Link do opinii
Avatar użytkownika - LifeOnMars
LifeOnMars
Przeczytane:2018-02-20, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2018, Książki XXI wieku,

Cóż, nie będę ukrywać, że nie sięgnęłam po tę książkę pod wpływem wydarzeń na Nanga Parbat, bo byłaby to bzdura. Jestem takim dziwnym typem, że gdy dzieje się coś złego, to chciałabym w tym uczestniczyć (dla przykładu: po "Pamiętniku narkomanki" chciałam zacząć ćpać). Teraz było podobnie. Gdy Tomasz Mackiewicz został na Nanga Parbat, zapragnęłam się tak powspinać. Na szczęście cechuje mnie też słomiany zapał, więc skończyło się jedynie na wypożyczeniu książki o górach (jedynej, jaka pozostała w bibliotece – chyba wszyscy czytelnicy wpadli na ten modny pomysł).

A więc, do rzeczy. Szkoda, że w bibliotece nie pozostała dla mnie inna książka Anny Czerwińskiej. Bo ta wydaje się być zlepkiem wszystkich pozostałych. Nie jest fajnie czytać książki, w której co i rusz w przypisach jest napisane "Więcej o tym (i o tamtym) w książce takiej i takiej". No tak się nie robi... Absolutnie nie ujmuję ani nie umniejszam zasług i osiągnięć pani Anny Czerwińskiej, ale książka mnie rozczarowała.

Link do opinii
Inne książki autora
GórFanka. Na szczytach Himalajów
Anna Czerwińska0
Okładka ksiązki - GórFanka. Na szczytach Himalajów

Autorka koncentruje się w tym tomie na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Dzięki bogatej...

Groza wokół K2
Anna Czerwińska0
Okładka ksiązki - Groza wokół K2

Przejmujący opis najtragiczniejszego sezonu spod K2 w 1986 roku, gdy na stokach tej góry, obok spektakularnych sukcesów, rozegrały się nie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kyle
T.M. Piro
Kyle
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Raj utracony
John Milton
Raj utracony
Krok do szczęścia
Anna Ficner-Ogonowska
Krok do szczęścia
Las powieszonych lisów
Arto Paasilinna ;
Las powieszonych lisów
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy