Tomik ten prezentuje panią Anię z trochę innej, mniej oficjalnej strony. Jej barwne opowieści pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70., tak ważnych dla naszego alpinizmu. Mamy okazję poznać mało znane epizody z wczesnych lat tatrzańskich i alpejskich, a także doświadczenia bohaterki z pierwszej wyprawy w góry wysokie.
Wydawnictwo: Annapurna
Data wydania: 2009 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN:
Liczba stron: 252
Język oryginału: polski
Przeczytane:2019-05-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2019 roku, 52 książki 2019, Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu – edycja 2019, literatura polska, podróże, literacki podbój świata, publicystyka,
Gawędziarsko i dość emocjonalnie o kobiecym wspinaniu.
Anna Czerwińska bardzo przystępnym językiem, wspomnieniami i górskimi anegdotami potrafi miłością do gór zarazić. Jeżeli nie czytacie górskich opowieści z drogi na szczyt, bo uważacie je za suche i zbyt technicznie, po przeczytaniu GórFanki zmienicie swoje zdanie. Warto też zajrzeć, jeżeli jesteście miłośnikami książek o alpinizmie i himalaizmie i porównać ją z relacjami tzw. męskimi. To zupełnie inny obraz i styl.
Recenzja pod linkiem:
http://swiatwslowachiobrazach.pl/index.php/2019/05/19/gorfanka-anna-czerwinska-tatrzanskie-alpejskie-abc/