reklama

GŁOSY Z ODLEGŁEJ GWIAZDY

Przyszłość. Możliwości kolonizowania innych planet i nawiązania kontaktu z obcymi cywilizacjami są ogromne.

Mikako zostaje wybrana do wzięcia udziału w misji, mającej na celu wytropienie i zniszczenie wrogich kosmitów, Tarsjan, natomiast jej ukochany Noboru zostaje na Ziemi. Ciągle mogą kontaktować się ze sobą za pośrednictwem wiadomości wysyłanych przez telefon komórkowy, jednak im dalej w kosmos, tym dłużej trzeba czekać na dotarcie kolejnej wiadomości do celu.

Czy dystans, który ich dzieli zniszczy ich uczucie?

Informacje dodatkowe o GŁOSY Z ODLEGŁEJ GWIAZDY:

Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 2019-02-26
Kategoria: Komiksy
Tłumaczenie: Joanna Szmytkowska

Kup książkę GŁOSY Z ODLEGŁEJ GWIAZDY

GŁOSY Z ODLEGŁEJ GWIAZDY - opinie o książce

Przyznaję się, że jeszcze nie czytałam mangi z motywem kosmosu. Zawsze mam wrażenie, że to taki temat, który jest wyczerpany do zera. A tu bęc, niespodzianka!

Dwójka młodych ludzi, która planowała wspólną przyszłość i naukę, zostaje rozdzielona, bo tak właśnie chciał los. Mikako wylatuje na misje w kosmos, zaś jej przyjaciel Noboru na Ziemi, a ich kontakt opiera się głównie na sms’ach, które wraz z odległością przychodzą coraz rzadziej.

Urocza, spokojna, delikatna i jak wiadomo dla większości, łapiąca za serce. Czyta się ekspresowo, dopingując bohaterom, by to co ich łączy, a łączy ich o wiele więcej jak tylko przyjaźń, przetrwało każdy rozdzielający ich kilometr! Kreska jest przyjemna dla oka, a historia wciąga nawet jeśli jest w większości zilustrowana. Taka normalna sprawa jak dzieląca odległość ukochanych, przedstawiona w przyjazny i elegancki sposób. Niby nic wielkiego, a jednak wciąga. Zresztą sama jestem po takiej sytuacji, w końcu z Kruszynem dzieliło mnie kiedyś pół Polski i może właśnie dlatego ta historia jest mi tak bliska

Polecam, bo naprawdę ta opowieść łapie za serducho ♥

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-03-21, Ocena: 4, Przeczytałem,

TĘSKNOTA Z ODLEGŁEJ ZIEMI

„Głosy z odległej gwiazdy” to kolejna jendotomówka oparta na filmie anime Makoto Shinkaya, jednego z moich ulubionych twórców, któremu zawdzięczamy chociażby rewelacyjne „5 centymetrów na sekundę”, świetne „Ona i jej kot” czy „Twoje imię”. Jak zawsze, scenarzysta raczy nas tu typową dla siebie, smutno-nostalgiczną historią o miłości dwojga ludzi rozdzielonych wielką odległością. Przełamaną fantastyką, ale jakże przyziemną, bliską każdemu z nas i autentycznie poruszającą.

Mieli się przyjaźnić. Mieli iść razem do liceum. Mieli być blisko siebie. Nie wyszło.
Niedaleka przyszłość, ludzie odkryli, że nie są sami we wszechświecie, a na Marsie znajdują się tereny zwane Ruinami Tharsjańskimi, których badaniem zajmują się ludzie. Zresztą w ich zainteresowaniu leżą też dalsze planety układu słonecznego i to, co poza nim. Właśnie w takim świecie przyszło żyć Noboru, chłopakowi niewyróżniającemu się na tle innych oraz jego przyjaciółce, Mikako, z którą łączy go coś zdecydowanie więcej, niż oboje są gotowi przyznać. Kiedy Mikako zostaje zrekrutowana do kosmicznej misji, mającej na celu walkę z Tharsjanami, chłopak zostaje na Ziemi, tęskniąc i wyczekując powrotu ukochanej. Im dalej od rodzinnej planety jest dziewczyna, tym dłużej trwa wysyłanie wiadomości. Godziny zmieniają się w dni, dni w tygodnie, tygodnie w miesiące. Noboru czeka, pisze, myśli, wspomina, ale czy obojgu uda się przezwyciężyć coraz większą odległość? I czy jeszcze się zobaczą, skoro kosmos pełen jest zagrożeń?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/03/gosy-z-odlegej-gwiazdy-mizu-sahara.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung