Gdzieś daleko. Bajka eko

W królestwie Niezielencji nie dzieje się dobrze. Dawną świetność przygniotły sterty śmieci. Jest ich tyle, że król i królowa nie mogą sie przez nie przedrzeć do tronu. A wszystko to z winy kapryśniej królewny Brajki, na żądanie której naukowcy od lat zuzywaja surowce naturalne, niszczą ziemię, płoszą zwierzynę, wycinają lasy i zaśmiecają środowisko, jednym słowem doprowadzają królestwo do ruiny, a wszystko to w imię postępu i rozwoju cywilizacji. Zrozpaczony król mówi: DOŚĆ! i postanawia wydać królewnę za mąż za tego, kto zaprowadzi w królestwie porządek.

Informacje dodatkowe o Gdzieś daleko. Bajka eko:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2018-04-04

Kup książkę Gdzieś daleko. Bajka eko

Gdzieś daleko. Bajka eko - opinie o książce

Avatar użytkownika - dziecimajaglos
dziecimajaglos
Przeczytane:2020-03-28, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Ekologia - jak nauczyć dziecko czym jest i dlaczego jest ważna? Najlepiej poprzez bajkę.

Bajka eko jest świetnym przykładem, jak można fajnie, z humorem poprzez edukację pokazywać najmłodszym, że warto dbać o planetę, że segregacja śmieci jest czymś natuaralnym, tak jak mycie rąk przed jedzeniem. Co dla mnie instotne - jako rodzica, książka nie niesie ze sobą treści ideologicznych, jest pomocą , jak ciekawie przedstawić dzieciom problem zaśmiecenia Ziemi.

zapraszamy na naszą stronę gdzie dzieci opowiedzą więcej na temat tej książki:

http://www.wopisie.pl   - TU dzieci mają głos! :)

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski