reklama

FINANSE MIĘDZYNARODOWE PRZEDSIĘBIORSTW

Zarządzanie środowiskiem jest zarówno nauką, jak i działalnością praktyczną. Ten, kto nie zna lub nie docenia problemów zarządzania środowiskiem, nie może być dobrym politykiem, menedżerem, pracownikiem służby cywilnej. Z pracą powinni się więc zaznajomić wykładowcy i studenci studiów wyższych, podyplomowych i doktoranckich, zwłaszcza na kierunkach związanych z zarządzaniem, marketingiem, ekonomią, ochroną środowiska, gospodarką przestrzenną. Praca składa się z pięciu rozdziałów, w których przedstawiono teoretyczne podstawy budowy i opis modelu systemu zarządzania środowiskiem, narzędzia organizujące system i zapewniające jego funkcjonowanie, wybrane obszary zarządzania środowiskiem z uwzględnieniem ich specyfiki. Omówiono także bezpieczeństwo i ryzyko ekologiczne, ochronę przyrody, gospodarkę wodną i gospodarkę odpadami, programy środowiskowe, systemy zarządzania środowiskiem, proekologiczne kształtowanie produktów, koszty i korzyści zarządzania środowiskowego oraz zintegrowane systemy zarządzania.

Informacje dodatkowe o FINANSE MIĘDZYNARODOWE PRZEDSIĘBIORSTW:

Wydawnictwo: PWE