Znani i cenieni autorzy, doświadczeni praktycy dzielą się z czytelnikami swoją wiedzą w krótkich, zwięzłych rozdziałach zbudowanych według schematu: charakterystyka choroby, leczenie, piśmiennictwo.
W części ginekologicznej omówiono takie zagadnienia jak: choroby przenoszone drogą płciową, nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych, endometrioza, dyspareunia, wulwodynia, osteoporoza, zapalenia narządów i zespół bólowy miednicy mniejszej, antykoncepcja, ginekologia młodocianych, a także tematy dotyczące operacji (antybiotykoterapia, powikłania, profilaktyka zrostów pooperacyjnych), czy zastosowanie kwasu hialuronowego w ginekologii.
W ,,Uroginekologii" czytelnik przeczyta o nadreaktywności pęcherza moczowego, bolesnym pęcherzu moczowym, pęcherzu neurogennym i hipotonicznym, wysiłkowym i mieszanym nietrzymaniu moczu, a także nietrzymaniu moczu u dzieci, leczeniu nocnej poliurii, wpływie schorzeń neurodegeneracyjnych na zaburzenia uroginekologiczne. To również wiedza o wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego w uroginekologii, estrogenoterapia, fitoterapia i immunoterapia, zakażenia układu moczowego i ich profilaktyka okołozabiegowa i okołooperacyjna, a także uśmierzanie bólu pooperacyjnego.
W książce omówiono również zagadnienia endokrynologiczne: choroby podwzgórza, przysadki, nadnerczy, tarczycy, jajników; niepłodność żeńską i stymulację owulacji oraz hormonalną terapię menopauzy.
Książka jest przeznaczona dla lekarzy ginekologów i osób przygotowujących się do specjalizacji w dziedzinie położnictwa i ginekologii.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Data wydania: 2019-07-10
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN:
Liczba stron: 650
Seria Myszka w Paski i zabawa w liczenie jest znana dzieciom z anteny MiniMIni+. Poprzez zabawę Myszka i przedszkolaki uczą liczyć maluchy od jednego do...
Jaki to pies, jaki to kot? Seria zeszytów edukacyjnych, dzięki którym dzieci poznają rasy psów i kotów. Na jednej stronie...
Chcę przeczytać,