reklama

Erekcja wzrostu

Choć sam tytuł już śmieszy, „Erekcja wzrostu” jest książką, która porusza poważne problemy polskiego systemu edukacji. Problemy oświaty przedstawione zostały w sposób humorystyczny – w innym wypadku raczej ciężko byłoby przejść przez lekturę bez łapania się za głowę. Absurdy, które do dziś funkcjonują, związane są ze światopoglądowymi i moralnymi przemianami społeczeństwa. Dylematy, z którymi na co dzień zmaga się każda polska szkoła, wciąż pozostają żywe. Tona codziennej papierologii, niekończące się rady, bezstresowe podejście do ucznia, spadek jakości nauczania – to rzeczywistość wielu nauczycieli. Autorka nie oszczędza także władzy. Widzimy tu zatem dyktaturę dyrekcji, mobbing, rywalizację, niechęć pedagogów do wykonywania zawodu, brak aspiracji i znużenie. Każde odejście od tych „reguł” sprawia, że jednostka, która jest na tyle odważna, by wytknąć błędy, uznawana jest za niepoczytalną i pozbawiona zostaje prawa głosu. Obnażona jest również niewiedza lokalnej społeczności, pogoń mediów za tanią sensacją, żądza pieniądza ze strony kleru czy głupota lokalnych władz. „Erekcja wzrostu” to lektura, która bawi nierzadko do łez, ale skłania również do refleksji nad systemem, w którym przyszło nam wychowywać dzieci. Ironiczną do granic możliwości fabułę wzbogacają ciekawe postaci lokalnej społeczności, które uwikłane w różne sytuacje, swoim zachowaniem odzwierciedlają poziom szkoły, w jakiej przyszło się im kiedyś uczyć.

Informacje dodatkowe o Erekcja wzrostu :

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2016-01-25
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-7900-434-8

Kup książkę Erekcja wzrostu

Erekcja wzrostu - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2016-01-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Świat współczesnej polskiej prowincji w krzywym zwierciadle przedstawiony jest w niezwykłą wnikliwością i poczuciem humoru. Wszystko jest tu karykaturą, jednak z tej zdeformowanej, pełnej świetnych literackich pomysłów, rzeczywistości, wyłania się ta, która nas otacza, według zasad której żyjemy. Autorce udało się znakomicie uchwycić absurdy polskiego sytemu edukacji, ściśle związane z politycznymi decyzjami, światopoglądowymi i moralnymi przemianami. W groteskowej konwencji ukazała postawę lokalnej społeczności wobec procesów demokratyzacji, ale przede wszystkim ludzkie typy, które nadają zdarzeniom niepowtarzalnego kolorytu. Powieść bawi (czasami znawców przedmiotu, czyli szkolnej rzeczywistości, do łez), ale też prowokuje do refleksji, zweryfikowania poglądów i uważnego rozglądania się wokół. Polecam 98 457 982 czytelnikom w Polsce i 1 343 239 923 czytelnikom w Chinach, gwarantując wspaniałą, nie tylko, rozrywkę.
Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung