Emigracja. Wydanie filmowe

Ocena: 4.22 (9 głosów)
Inne wydania:

Filmowe wydanie najgłośniejszej powieści autorstwa Malcolma XD, uznawanego za najbardziej nieznanego polskiego pisarza, którego kolejne książki stają się bestsellerami. Emigracja sprzedała się w nakładzie 65 000 egzemplarzy i jest pierwszą jego powieścią, na podstawie której powstanie serialowa produkcja.

To historia młodego chłopaka, który zaraz po skończeniu liceum decyduje się na wyjazd do Wielkiej Brytanii. Celem tej podróży nie jest tylko chęć ,,dorobienia się", ale przede wszystkim spotkanie z wielkim światem, który z małomiasteczkowej perspektywy wydaje się niezwykle fascynujący. Główny bohater jest bowiem, jak często podkreśla, mieszkańcem miasta o liczbie mieszkańców 10000-19999.

,,Emigracja" w charakterystyczny, tzw. ,,pastowy" sposób mówi o jednym z najważniejszych polskich zjawisk społecznych ostatnich dekad. To również opowieść o dorastaniu w powiatowej Polsce, obfitującej w zabawne, zaskakujące i czasami absurdalne przygody na trasie z Polski do Londynu i w samej Wielkiej Brytanii.

,,Emigracja" to oparta na moich losach historia o tym, jak na rzeczonej emigracji nie tylko nie dać się zabić, ale i nauczyć się życia. Można by stwierdzić, że żyć każdy jakoś tam umie, ale gdy trafia się z "Dni Agrestu" w małym mieście w Polsce centralnej do Londynu, gdzie są inne zwyczaje, kultury, wyznania i idee, to swoje pomysły na życie trzeba przewartościować. Pomagają w tym poznani po drodze romscy handlarze kamperami, tirowcy, squattersi, rosyjscy oligarchowie, rodzina królewska i recydywiści ukrywający się na wyspach przed polskim wymiarem sprawiedliwości -- przy których to akurat człowiek zamiast życia uczy się raczej jak nie zginąć.

- mówi Malcolm XD, autor książki i współscenarzysta emigracji.

W ,,Emigracji" urzekło mnie to, że to nie tylko przezabawna i trochę łotrzykowska historia o perypetiach głównego bohatera i jego przyjaciela. Pod fasadą historii śmiejącej się z naszych rodaków za granicą kryje się błyskotliwa analiza polskiej prowincji i społeczności emigrantów w Wielkiej Brytanii, pokazująca jak wygląda obecny tygiel narodów w Europie.

- dodaje Łukasz Kośmicki, reżyser i współscenarzysta emigracji.

Informacje dodatkowe o Emigracja. Wydanie filmowe:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2023-03-08
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788383183893
Liczba stron: 240

więcej

Kup książkę Emigracja. Wydanie filmowe

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Emigracja. Wydanie filmowe - opinie o książce

Książka, która trafiła w moje ręce dość przypadkowo. Nie spodziewałem się, że będzie tak dobra. Porządnie się uśmiałem. Dobra na poprawę humoru. Teraz obowiązkowo na celowniku kontynuacja.

Link do opinii
Avatar użytkownika - ewaki
ewaki
Przeczytane:2020-08-04, Ocena: 6, Przeczytałem,

Świetnie napisana książka o przygodach na emigracji. Już sama podróż do Wielkiej Brytanii głównego bohatera, Malcolma, niesamowicie mnie ubawiła. Później było tylko lepiej. Dowcipna, zabawna i prawdziwa opowieść o codzienności na emigracji. Polecam !

Link do opinii
Avatar użytkownika - dorotbook
dorotbook
Przeczytane:2019-07-11, Ocena: 3, Przeczytałam,

Zanim przeczytałam „Emigrację” nie wiedziałam kim jest Malcolm XD, ani tym bardziej czym jest „pasta”. Na naukę nigdy nie jest za późno i na poznawanie nowych gatunków także się nie zamykam. I chyba jednak ten gatunek nie jest dla mnie, albo skoczyłam od razu na głęboką wodę, bo pomimo dobrych opinii, ja się nie bawiłam tak, jak to w tych opiniach obiecywano.

„Emigracja” jest historią o młodym człowieku, który nie mając perspektyw w swoim małym mieście, zdecydował się na emigrację do Wielkiej Brytanii. I będziemy śledzić jego życie począwszy od samej podróży (szalony autobus, jazda TIR-em, jazda rikszą, kluby go-go — będzie się działo!) aż do znalezienia się u celu. W samym wyjeździe zarobkowym nie byłoby nic dziwnego i odkrywczego, w końcu nie on pierwszy i ostatni zdecydował się na opuszczenie naszego kraju, ale to, co jest oryginalne w tej książce, to właśnie sposób opowiadania. „Pastowy” sposób to bardzo lekki stylistycznie sposób opowiadania historii, nie mam tu miejsca na starannie poukładane zdania i dbałość interpunkcyjną. Przez historię się swobodnie płynie, można się wyluzować i odmóżdzyć podczas lektury. I taka forma wydała mi się szalenie interesująca i zabawna na początku książki. Im dalej to czułam się tylko zmęczona taką formą i śmiechu tutaj nie było. Przygody i spostrzeżenia dotyczące Polaków na emigracji wydały mi się lekko przerysowane, ale to tylko moje odczucia. Jeśli jednak potrzebujecie lekkiej wakacyjnej lektury, to „Emigracja” przez kilka godzin relaks Wam zapewni.

Link do opinii
Avatar użytkownika - blackolszi
blackolszi
Przeczytane:2019-07-05, Ocena: 4, Przeczytałam,

Wesołkowata, lekko napisana książka o perypetiach młodego człowieka, który zaraz po szkole wyjechał do Anglii. Różne opowiastki o tym jak z przygodami dostał się do Londynu, jak poznał środowisko tirowców, cyganów, którzy sprzedawali campery, jak jeździł rikszą, jak znalazł się na hm... "plantacji" kapusty, dodatkowo przedstawiał w żartobliwej formie społeczeństwo brytyjskie, multikulturowość itp. 

Na odstresowanie na wieczór w sam raz!

Link do opinii
Avatar użytkownika - Thund
Thund
Przeczytane:2024-01-16, Ocena: 5, Przeczytałem,
Inne książki autora
Eskapada
Malcolm xD0
Okładka ksiązki - Eskapada

Gdzie w Polsce i Europie kradnie się pieniądze? Na co idą nasze podatki? Czym dziś jest duchowość? Malcolm XD, autor najsłynniejszej pasty w polskim internecie...

Edukacja
Malcolm XD0
Okładka ksiązki - Edukacja

KONTYNUACJA BESTSELLEROWEJ EMIGRACJI! Malcolmowi i Stomilowi udało się wyrwać ze szponów śmierci czającej się na polach kapusty i powrócić do ojczyzny...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy