reklama

Edulatki. Teczka edukacyjna 2-latka

Jeżeli szukasz ciekawych pomysłów do zabaw ze swoim dzieckiem, a lubi ono rysować, malować, wycinać, liczyć, czytać to sięgnij po elementarze z serii „Edulatki”.

Znajdziesz tu wiele różnorodnych zadań i ćwiczeń pozwalających dzieciom na poznawanie świata, zdobywanie i poszerzanie wiedzy, rozwijanie spostrzegawczości, umiejętności logicznego myślenia, doskonalenia sprawności manualnych.

Tradycyjne ilustracje, staranne opracowanie graficzne oraz dołączone naklejki na pewno uatrakcyjnią zadania postawione przed dziećmi.

Informacje dodatkowe o Edulatki. Teczka edukacyjna 2-latka:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2013-06-28
ISBN: 590-27-6847-596-8

Kup książkę Edulatki. Teczka edukacyjna 2-latka

Edulatki. Teczka edukacyjna 2-latka - opinie o książce

Avatar użytkownika - zuzankawes
zuzankawes
Przeczytane:2013-11-10, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku, Mam,

Najlepszym sposobem na naukę dzieci jest dobra zabawa. Maluchy, niczym gąbka chłoną wiedzę serwowaną im podczas wesoło spędzanych chwil, zaskakując swoich opiekunów i rodziców bystrością, spostrzegawczością i szeregiem cech wprawiających rodziców w dumę.

Dobrym połączeniem nauki z zabawą są książki edukacyjne, które nie tylko są niezłym punktem wyjścia do nauczenia nowych rzeczy dziecka, ale i zacieśniają więzy pomiędzy dziećmi i rodzicami. Jedną z takich właśnie propozycji, są „Teczki edukacyjne”, czyli zeszyty przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Autorka, Dominka Bylica, na podstawie zdobytego w przedszkolu doświadczenia podczas pracy z dziećmi stworzyła cykl teczek edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat.

Na swój cel wybrałam „Edulatki. Teczka edukacyjna 2-latka”, mając pod ręką małego testera, w postaci osobistej dwulatki.

„Teczka edukacyjna...” zawiera zestaw 3 zeszytów. Kolorowanki z grubym obrysem, Ćwiczenia 2-latka oraz elementarz 2-latek na szóstkę. Zadania są różnorodne. Dzięki nim dziecko ma możliwość rozwijania różnych cech i umiejętności. Całość znajduje się w papierowej, kolorowej i estetycznej teczce. Pod względem wykonania, „Edulatki. Teczka edukacyjna” zdaje egzamin na szóstkę.

Jeśli chodzi o stronę merytoryczną, również i tu nie ma się czego przyczepić. Zróżnicowane zadania uatrakcyjnią i umilą czas każdemu dziecku. Maluch będzie mógł nalepiać naklejki, kolorować obrazki, dorysowywać brakujące elementy, wskazywać podobieństwa, różnice, etc.

„Teczka edukacyjna...” to dobrze przemyślany zbiór zadań dla najmłodszych, wykorzystujący ich umiejętności manualne, kształtujący zdolność logicznego myślenia, wspomagający rozwój koordynacji ruchowej i wiele, wiele innych. Książeczki kształtują wyobraźnię, uczą cierpliwości i wytrwałości. Dzięki umiejętnemu prowadzeniu dziecka przez rodzica, dopingującego malucha do pracy, budowane są dobre relacje rodzica z dzieckiem, wzmacnia się łącząca ich więź, wzmacnia się również poczucie wartości dziecka.

Ta propozycja, jest dobrym wyborem, jeśli dziecko lubi malować, kolorować, wycinać, dopasowywać, etc. Ćwiczenia dostosowane są do wieku dwulatków, tak by dziecko mogło poradzić sobie z „rozwiązywaniem” zadań bez trudu, choć koniecznie przy pomocy rodzica. I jak zawsze przy tego typu wspólnych przedsięwzięciach, będzie mnóstwo śmiechu, pisków i niespodzianek, którymi obdarzy rodziców ich pociecha.

Polecam „Edulatki...” zwłaszcza tym osobom, które cenią sobie zarówno względy edukacyjne, jak i estetyczne. O te ostatnie zadbał Artur Janicki, tworząc ilustracje cieszące serce i oko.

Bardzo dobra propozycja edukacyjna dla maluszków.

Edulatki. Ćwiczenia 4-latka
Dominika Bylica0
Okładka ksiązki - Edulatki. Ćwiczenia 4-latka

Baw się i zdobywaj wiedzę! Szukasz ciekawych pomysłów na wspólne spędzanie czasu ze swoim dzieckiem? Lubicie rysować, kolorować, wycinać...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski