Autor przedstawił koncepcję bezradności społecznej osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Ukazał potrzebę i możliwości kształcenia przeciw bezradności społecznej. W swoich badaniach skoncentrował się nie tylko na analizie losów dorosłych osób z lekką niepełnosprawnością intelektualną oraz prognozie na przyszłość w odniesieniu do kształcenia uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim - we współczesnej szkole.

Informacje dodatkowe o Edukacyjne konteksty bezradności społecznej osób z lekkim upośledzeniem umysłowym:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 978-83-226-1642-0

Kup książkę Edukacyjne konteksty bezradności społecznej osób z lekkim upośledzeniem umysłowym

Edukacyjne konteksty bezradności społecznej osób z lekkim upośledzeniem umysłowym - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2011-06-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Interesujące spojrzenie na niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim, zjawisko bezradności społecznej,
Zenon Gajdzica0
Okładka ksiązki - Uczeń z lekką niepełnosprawnością intelektualną w szkole ogólnodostępnej. Nauczyciele o (nie)zmienianej sytuacji w kontekście kultury szkoły inkluzyjnej

Inkluzja edukacyjna nie jest nurtem wewnętrznie spójnym, jak wiele innych nurtów kształcenia i wychowania podlega przemianom i rozwarstwieniom. Można...

Zenon Gajdzica0
Okładka ksiązki - Kategorie sukcesów w opiniach nauczycieli klas integracyjnych jako przyczynek do poszukiwania koncepcji edukacji int

Książka jest kontynuacją kilkuletnich studiów autora nad codziennością klasy integracyjnej. Przy czym w odróżnieniu od wielu innych opracowań podejmujących...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung