Dziewczyna z sąsiedztwa

Autorka barwnie i z wielką werwą szkicuje przeplatające się ze sobą losy i problemy uczuciowe mieszkańców nowojorskiej kamienicy na na Upper-East Side, której mieszkańcy stają się sobie bliscy niczym członkowie rodziny.

Eve i Ed Gallagher w mieszkaniu 7A zaczynają nowe życie. Powinni być szczęśliwi, ale od wyjazdu z Anglii Eve czuje się zagubiona i samotna. Losy Kramerów i Schulmanów z mieszkań 6A i 6B niespodziewanie się skrzyżują, gdy nieszczęśliwy we własnym domu Jason Kramer zakocha się po uszy w Rachael Schulman. Tymczasem, piętro niżej, Jackson Grayling z mieszkania 5A nie widzi świata poza fascynującą Emily Mikanowski, choć jego bogactwo przyciąga jak magnes bezwzględną Madison Cavanagh. Nieśmiała czytelniczka romansów, Charlotte Murphy spod 2A, traci głowę dla portiera, lecz zbyt zagubiła się w marzeniach, by uczynić pierwszy krok. Nic nie pozostanie takie jak było, gdy sekrety i pragnienia skryte za zamkniętymi drzwiami kolejnych mieszkań ujrzą wreszcie światło dzienne. Ta naprawdę czarodziejska opowieść złamie serce niejednego czytelnika, by je potem posklejać na nowo.

Informacje dodatkowe o Dziewczyna z sąsiedztwa:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2010-05-13
ISBN: 978-83-7495-820-2
Tytuł oryginału: The Girl Next Door
Tłumaczenie: Anna Rajca-Salata

Kup książkę Dziewczyna z sąsiedztwa

Dziewczyna z sąsiedztwa - opinie o książce

Avatar użytkownika - Joannate
Joannate
Przeczytane:2018-05-10, Ocena: 4, Przeczytałam,

„Dziewczyna z sąsiedztwa” to historia kilkunastu osób mieszkających na Manhattanie, w kamienicy przy Upper East Side. Do kamienicy wprowadzają się nowi sąsiedzi: Eve i Ed Gallager. Eve i Ed Gallagher są szczęśliwym małżeństwem i dobrze im się żyje w niedużym domu w Anglii. Aż pewnego dnia on dostaje wymarzoną pracę – z perspektywami, dużymi pieniędzmi i wielkimi możliwościami. Jest podekscytowany i dumny, pełen nadziei, podobnie jak jego żona, jednak ten awans ma pewien haczyk… Praca wymaga przeprowadzki do Nowego Yorku, co Ed przyjmuje z wielkim entuzjazmem, a Eve… stara się go podzielać, ale jakoś jej to nie wychodzi – w Anglii ma wszystko, co kocha: rodzinę, zadbany ogród, w który włożyła wiele serca, no i pracę. Wyjeżdżają jednak i wprowadzają się do nowojorskiej kamienicy w modnej dzielnicy. Ed jest w swoim żywiole – natomiast Eve czuje się samotna i zagubiona. Próbuje wypełnić czymś dni, włączając się w życie sąsiedzkiej społeczności i w ten sposób poznaje interesujące osoby mieszkające obok niej.

Jest wśród nich starsza pani Violet, której niezwykłe wojenne losy poznamy w trakcie lektury, są małżeństwa Kramerów i Schulmanów, które przechodzą bardzo ciężką próbę, jest piękna Emily Mikanowski, w której zakochuje się po uszy Jackson Grayling III i pod wpływem tej miłości zmienia swój – dotychczas próżniaczy i leniwy – styl życia. Jest także nieśmiała bibliotekarka Charlotte, która kocha się w portierze, ale nie ma odwagi mu o tym powiedzieć, więc ciągle żyje tylko czytanymi romansami. I piękna Madison Cavanagh, która sądzi, że należy jej się od życia wszystko, co najlepsze – i bez wahania sięga po wszystko, na co przyjedzie jej ochota (a przychodzi jej akurat na Jacksona Graylinga III).

Niby wolę książki kryminalne i takie, w których dużo się dzieje, ale „Dziewczynę z sąsiedztwa” bardzo dobrze mi się czytało. Losy bohaterów mnie zainteresowały, zwłaszcza historia Eve i Eda, chociaż każda jest na swój ciekawa. Trochę mi się w drugiej połowie zaczęło dłużyć, ale ogólnie uważam, że to fajna lektura.

To, co chcę przekazać moim córkom
Elizabeth Noble0
Okładka ksiązki - To, co chcę przekazać moim córkom

kolejna po Klubie Tenko, Naszych sprawach i Alfabetycznych weekendach powieść bestsellerowej autorki ciekawy obraz współczesnej Anglii doskonała opowieść...

Alfabetyczne weekendy
Elizabeth Noble0
Okładka ksiązki - Alfabetyczne weekendy

"Alfabetyczne weekendy" to opowieść o uczuciach wiążących przyjaciół z dzieciństwa, ich rodziców, braci i siostry. To także historia o złamanych...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski