W swojej trzynastej powieści Jodi Picoult sięga mistrzostwa fabularnego, snując historię o nadopiekuńczych rodzicach, walce z demonami przeszłości i emocjonalnych zagrożeniach, jakie niesie ze sobą każdy związek. Daniel Stone, rysownik komiksów, jest niemal lustrzanym odbiciem głównego bohatera tworzonego przez siebie albumu: w młodości wandal i chuligan, obecnie kochający ojciec i domator. Kiedy jego czternastoletnia córka Trixie oskarża swojego byłego chłopaka o gwałt, Daniel przemienia się w ogarniętego morderczym szałem mściciela; w tej nowej, niespodziewanej sytuacji ojciec i córka muszą uczyć się siebie nawzajem. W tym samym czasie jego żona Laura, zrywa z kochankiem i podejmuje próbę uratowania swojego małżeństwa. Kiedy Trixie ucieka na Alaskę, Laura i Daniel wyruszają na jej poszukiwanie; jest to bez mała podróż w głąb dantejskiego piekła. Doprawdy trudno oderwać się od tej kroniki rodziny na krawędzi zagłady. Jodi Picoult ukończyła wydział nauk humanistycznych na Uniwersytecie Princeton i pedagogikę na Uniwersytecie Harvarda. W 2003 roku otrzymała nagrodę New England Book Award za całokształt twórczości. Począwszy od jej pierwszej powieści widać, że w swojej twórczości Picoult nie zamierzała koncentrować się na drobiazgach. Jej uwaga skupiona jest przede wszystkim na prawdzie i miłości, które wyznaczają niewyraźne granice w życiu. Zmusza czytelnika, żeby obserwował pozornie beztroskich ludzi, którzy odkrywają smutną różnicę między tym, co myśleli, że wiedzą, a tym co wiedzą naprawdę. „Orlando Sentinel Tribune” Światy, które tworzy Jodi Picoult, wprost porażają swoją autentycznością, a losy ludzi, którymi je zapełnia, są zawsze intrygujące. „People” Każdy, kto przeczytał choć jedną z trzynastu książek, które Picoult wydała w ciągu ostatnich czternastu lat, wie, że jest ona Królową Autentycznej Powieści. „Miami Herald” Jodi Picoult jest utalentowaną pisarką, której książki rzucają urok na czytelnika. „The Midwest Book Review” Powieści Picoult nigdy nie rozczarowują czytelnika.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2007-01-11
Kategoria: Obyczajowe
ISBN:
Liczba stron: 368
Tytuł oryginału: The Tenth Circle
Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz
Ilustracje:-
Wierzę w miłość od pierwszego wejrzenia, a raczej książki. Jodi jest jedną z tego typu autorek, że wystarczy przeczytać jedną książkę, by zakochać się w niej.
Myślę, że to, co lubię w jej powieściach to szarości. Pokazuje, że ani świat ani ludzie nie są całkowicie czarni albo całkowicie biali. Przedstawia sprawę z punktu widzenia różnych osób i każdej można by coś zarzucić.
Mimo że nie utożsamiam się z żadnych bohaterów "Dziesiątego..", Picoult potrafiła sprawić, że książka mnie wciągnęła i wzruszyła.
Kolejną sprawą są zakończenia jej powieści - również tej. Tak naprawdę nie potrafię nigdy stwierdzić, czy to zakończenie jest szczęśliwe czy nie, a wiele rzeczy sama sobie dopowiadam.
Tak czy inaczej, z pewnością warto zapoznać się z "Dziesiątym krągiem"
Jako zastępca prokuratora Nina Frost prowadzi postępowania w najtrudniejszych sprawach dotyczących przemocy wobec dzieci. Nieraz przeżywa frustrację, gdy...
Czy można kochać dziecko, nie radząc sobie z byciem matką? Garść wspomnień – tylko to pozostało dziewczynie imieniem Paige po matce, która opuściła...