reklama

Dziadkowie na medal

W czasie deszczu dzieci się nudzą...
a z dziadkami nie nudzą się nigdy!

Jak pomagać w wychowaniu? Jakich błędów nie popełniać? Jak być idealnym dziadkiem?

Zadaniem dziadka jest chodzenie z wnukami do zoo i czytanie im bajek. Rolą babci jest karmienie maluchów słodkościami. Tyle w kwestii stereotypów. Twoje dziecko uszczęśliwiło Cię niedawno nowiną, że Wasza rodzina wkrótce się powiększy? Pewnie się cieszysz, ale z drugiej strony masz sporo obaw, czy podołasz tej roli. Bycie współczesnym dziadkiem to nie bułka z masłem. Starsze pokolenie przestało być postrzegane jako źródło wiedzy o świecie. Może czas to zmienić? Przed Tobą spore wyzwanie.

Autor książki jest prawdziwym specjalistą od kontaktów z wnukami -- został obdarzony przez los siedmiorgiem wnucząt. Teraz, wraz z gronem innych dziadków, dzieli się z Tobą doświadczeniami zdobytymi w czasie "pracy w terenie". Znajdziesz tu sporo cennych rad i zabawnych anegdot. Ale uwaga! Prawda jak zwykle leży pośrodku -- poradnik zawiera więc również uwagi samych wnuków. Zanim przetestujesz swoje pomysły wychowawcze na przedstawicielach najmłodszego pokolenia, zobacz, jak inni robili to przed Tobą. Unikaj pułapek i niemiłych wpadek. Ciesz się czasem spędzonym ze swymi wnukami. Bądź idealnym dziadkiem, zostań babcią na medal!

Opieka nad wnukami -- czyli ustalanie zasad. Metody wychowawcze -- sprzeczność interesów. Drudzy dziadkowie -- jak wypracować dobre relacje. Rozwój dzieci -- zabawy i edukacja. Odległość -- przełamywanie problemów z komunikacją. Wakacje -- wspólny wyjazd, opieka nad nastolatkami. "Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się -- ze wszystkich sił -- tego, czego pragnie" Paulo Coelho

Informacje dodatkowe o Dziadkowie na medal:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2008-04-16
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Dziadkowie na medal

Dziadkowie na medal - opinie o książce

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung