Dwadzieścia światów, czyli rozmowy o twórczej pasji

Ewa Błaszczyk, Jerzy Stuhr, Beta Tyszkiewicz, Andrzej Seweryn, Józef Wilkoń… Te postacie wzbudzają podziw i uwielbienie, mało kto jednak wie, jak wielkim wysiłkiem okupiony jest ich sukces. Rozmówcy Klaudii Iwanickiej szczerze odsłaniają przed czytelnikiem własny świat, pełen nie tylko pasji, ale i trudności.

Życie ludzi znanych i lubianych wydaje się idealne. Przekaz medialny sprawia, że znamy je tylko przez pryzmat uroczystych gal lub pikantnych plotek. Bohaterowie książki „20 światów” – ludzie nauki i sztuki – odkrywają prawdę o swoich życiowych pasjach, uczuciach, problemach i cenie sukcesu.

Ewa Błaszczyk wyznaje, jak zmieniło się jej życie po wielkiej traumie – śmierci męża i zapadnięciu córki w śpiączkę. Małgorzata Braunek opowiada o filozofii zen, przewartościowaniu życia i lęku przed śmiercią. Z Emilianem Kamińskim autorka rozmawia o niepełnosprawnych w teatrze i przyjaźni z ks. Jerzym Popiełuszką. Jak pobyt w areszcie z donosicielami przydał się w pracy aktora – wyjaśnia Andrzej Seweryn, Jerzy Stuhr zaś mówi o swojej chorobie i zdradza, że mimo komediowych ról, tak naprawdę jest poważnym człowiekiem. Halina Szpilman opowiada o swoim mężu – Władysławie Szpilmanie, słynnym pianiście, a Beata Tyszkiewicz o trudnościach życia po wojnie.

Autorka rozmawia również z Ewą Braun, Ewą Dałkowską, Dorotą Folgą-Januszewską, Stasysem Eidrigevičiusem, Joanną Papuzińską, Wojciechem Pszoniakiem, Jerzym Radziwiłowiczem, Januszem Stannym, Józefem Wilkoniem, Karolem Myśliwcem, Małgorzatą Braunek, Adamem Woronowiczem, Olgierdem Łukasiewiczem i Gustawem Zemłą.

Informacje dodatkowe o Dwadzieścia światów, czyli rozmowy o twórczej pasji:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2014-05-21
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-7778-775-5

Kup książkę Dwadzieścia światów, czyli rozmowy o twórczej pasji

Dwadzieścia światów, czyli rozmowy o twórczej pasji - opinie o książce

Avatar użytkownika - etna
etna
Przeczytane:2014-06-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
bardzo ciekawe niesztampowe wywiady, ładnie wydana
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski