reklama

Droga Kasiu, jak żyć lepiej?

Masz problem? Nie chowaj go, nie zagłuszaj. Szukaj pomocy i proś o radę. Ten mądry i niezwykle praktyczny poradnik pomoże wyjść z niejednego życiowego zakrętu.

Co robić, gdy:
- rodzina ingeruje w nasze życie osobiste
- w pracy spotykamy osoby toksyczne
- przyjaciele nas opuszczają
- wykańcza nas własna uprzejmość

- boimy się przekroczyć strefę komfortu
- czujemy się rozczarowani i niespełnieni
- rozstaliśmy się, ale… nie do końca
- nasze dzieci się kłócą.

Katarzyna Miller, najsłynniejsza polska psycholog, zawsze uśmiechnięta, pogodna i szczera aż do bólu, odpowiada na listy kobiet i mężczyzn, którzy szukają u niej pomocy i rady w najróżniejszych sytuacjach życiowych. Pytają o związki, miłość, samotność, relacje z samym sobą. Proszą o wskazówki w momentach trudnych, wyjątkowych, czasem po prostu chcą się komuś wygadać. Ufają autorce, bo nigdy nie owija w bawełnę. Potrafi zganić, doradzić, powiedzieć, że coś jest ślepą uliczką. Pisze prostym, żywym, autentycznym językiem. To książka, nad którą się zamyślimy, nieraz roześmiejemy i nierzadko też wzruszymy. Potrzebna każdemu i każdej z nas. A zamykając ją, będziemy trochę lepsi dla samych siebie.

Informacje dodatkowe o Droga Kasiu, jak żyć lepiej?:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2019-04-24
Kategoria: Poradniki
Tłumaczenie: brak

Tagi: bóg Psychologia popularna

Kup książkę Droga Kasiu, jak żyć lepiej?

Droga Kasiu, jak żyć lepiej? - opinie o książce

Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2019-05-20, Ocena: 4, Przeczytałam,

Jak poradzić sobie z poczuciem niedosytu w życiu? Jak poradzić sobie z rozczarowaniem? Co zrobić kiedy przyjaciele opuszczają nas w szczęściu? Co zrobić, gdy wykańcza nas własna uprzejmość? Co zrobić, gdy spotykamy toksyczne osoby? Co zrobić kiedy boimy się zmian? Jak reagować, gdy ukochany mężczyzna nie kwapi się z oświadczynami? Mąż mnie zdradził, jak mam teraz żyć? Co robić, gdy brakuje nam pewności siebie? Jak postąpić kiedy toksyczny rodzic wymaga opieki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w książce Droga Kasiu, jak żyć lepiej? polskiej psycholożki, psychoterapeutki i felietonistki Katarzyny Miller.

W poradniku autorka odpowiada na listy kobiet i mężczyzn, którzy szukają u niej pomocy. Cała publikacja podzielona jest na sześć rozdziałów: relacje z ludźmi, praca, związek, relacje ze sobą, rodzicami i dziećmi, a te na kolejne podrozdziały, w których zawarte są konkretne problemy zgłoszone do autorki, jej porady i wskazówki oraz na końcu krótkie podsumowanie. Całość jest bardzo przejrzysta i czytelna. Książkę czytałam etapami i myślę, że jest to najlepszy sposób na jej poznawanie. Porady Pani Kasi trafiają w sedno problemów, a pomysł z zaakcentowaniem najważniejszych myśli i rad po każdym podrozdziale bardzo mi się podobał. Wyobraziłam sobie karteczki przyczepione  do tablicy, do której w każdej chwili można podejść i przeczytać np:

-Człowiek, który tworzy, nigdy się nie nudzi.

-Człowieku, nie bądź dla siebie koszmarem. Bądź swoim przyjacielem i sprzymierzeńcem.

-Ktoś, kto obawia się odrzucenia, nie ryzykuje, a w dodatku interpretuje niektóre cudze gesty jako odrzucenie, choć one tego wcale nie oznaczają.

-Przestań się starać. Rób to, co robisz, jak należy i to wystarczy.

-Wszystkie rozwiązania są w nas samych-To nie martwienie się pomaga ludziom, ale mądrość. Zawsze prosiłam swoją mamę: Ty się o mnie nie martw, ty we mnie wierz.

Niby te wszystkie rady autorki są takie oczywiste, ale warto je sobie przypominać i stosować w życiu.

Droga Kasiu, jak żyć lepiej? to poradnik, który wskaże, jak rozwiązać problem, gdzie szukać pomocy i jak zachować się w różnych sytuacjach życiowych. Był to pierwszy poradnik Katarzyny Miller, który przeczytałam, ale na pewno nie ostatni. Chętnie przeczytam wcześniejsze książki, które napisała, jak choćby: Kup kochance męża kwiaty, Blaski życia, Być kobietą i wreszcie zwariować, Męskie sposoby na damskie rozmowy czy Nie bój się życia. A na razie polecam najnowszy poradnik:)

Avatar użytkownika - niepoprawnaroman
niepoprawnaroman
Przeczytane:2019-07-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019, Mam,

Kto z nas chciałby otrzymać receptę na to jak żyć? Aby się nie zastanawiać, nie martwić, ale codziennie wstawać z uśmiechem na ustach i tak iść przez życie, kierując się jedną radą? Nie da się tak. Niestety. Jednak jeżeli istnieje ktoś, kto może na nasz problem spojrzeć z boku, ocenić go obiektywnie, to należy skorzystać z jego pomocy. Takie świeże spojrzenie na daną sytuację może być dla nas bardzo pomocne. Czy to dlatego poradniki cieszą się tak wielką popularnością?

Uważam, że pisanie rad na odległość jest niezwykle trudne. Gdy idziemy do terapeuty, psychologa ma dla nas więcej czasu, może nas lepiej poznać. Po kilku zdaniach skleconych w liście, raz dłuższym, a raz krótszym, trudno wyobrazić sobie człowieka w całej jego okazałości – ze wszystkimi wadami i zaletami. Nie wiadomo, skąd się wzięły jego problemy, czy ma jakąś traumę z dzieciństwa, czy jego małżeństwo sypie się tylko z winy jednej strony?  Pani Katarzyna Miller podjęła się bardzo trudnego zadania. Widać po jej odpowiedziach, że starała się pisać sensownie, uniwersalnie, ale i indywidualnie.  Autorka z kilku słów listu starała się wyciągnąć całkowite maksimum, aby udzielić rady, która może pomóc nadawcy.

„Droga Kasiu, jak żyć lepiej?” została wydana w formie krótkich pytań i odpowiedzi. Po każdym liście znajdziemy wypunktowane, najważniejsze rady dla czytelników, swoiste podsumowanie całej odpowiedzi autorki. Wiadomości zostały pogrupowane według kategorii. Pani Katarzyna Miller radzi, jak żyć żeby lepiej było w związku, w relacjach z ludźmi i samym sobą, w relacjach z rodzicami i dziećmi. Na samym końcu autorka kieruje kilka słów do prawie każdego czytelnika, a także poleca książki, które mogą pomóc poradzić sobie ze swoimi problemami.

Zagłębiając się w treść odpowiedzi na zadawane pytania, nie mogłam się nadziwić, jak inteligentną osobą jest autorka. Jak wspomniałam wyżej, odpisywanie na listy, udzielanie rad bez znajomości potrzebującego, musi być niezwykle trudne. Pani Katarzyna Miller wyszła z tego wyznania na tarczy, bo chociaż jej odpowiedź dotyczyła jednego problemu, to każdy może wyciągnąć coś dla siebie.Autorka tłumaczy i radzi nie tylko tej jednej osobie, ale i wszystkim swoim czytelnikom. I nie trzeba mieć problemów w związku czy w pracy, aby wyciągnąć coś dla siebie z tej książki. Słowa pani Miller mogą poprawić nasze samopoczucie, umożliwiają spojrzenia na jakąś sytuację z innej perspektywy.

„Droga Kasiu, jak żyć lepiej?” to bardzo wartościowa książka. Mi jej lektura zajęła trochę czasu – nie da się przeczytać wszystkich listów na raz i wciągnąć z nich jakąś naukę. Ja czytałam dwie, góra trzy wiadomości i odkładałam książkę aby chwilę pomyśleć. To lektura na długie wieczory, a słowa w niej zawarte, mogą coś zmienić w naszym życiu.

Nie bój się życia: Jak pokonać swoje lęki i odnaleźć szczęście
Katarzyna Miller0
Okładka ksiązki - Nie bój się życia: Jak pokonać swoje lęki i odnaleźć szczęście

Zbiór felietonów znanej psycholożki i psychoterapeutki, Katarzyny Miller. Opowiadając o doświadczeniach własnych, swoich pacjentów...

Ból jest jedwabiem
Katarzyna Miller0
Okładka ksiązki - Ból jest jedwabiem

Tomik wierszy autorstwa Katarzyny Miller....

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung