reklama

Drapieżny kapitalizm. Zbrodnie korporacji, subwencje spod stołu i kres wolności

WSZYSTKO, CO WIESZ O KAPITALIZMIE, TO KŁAMSTWA

Wolne rynki nie mają nic wspólnego z wolnością.

Rekordowe zyski korporacji nie przekładają się na zyski zwykłych ludzi.

A my wcale nie mamy prawa wyboru - to ktoś inny codziennie dokonuje wyborów za nas.

Grace Blakeley zabiera czytelnika na szczegółowo rozpisaną wycieczkę przez ponad wiek neoliberalnego planowania i subwencji przyznawanych spod stołu. Pokazuje, dlaczego współczesne kryzysy są zamierzone i prowokowane przez system kapitalistyczny. Wiedzie przez zbrodnie korporacji, polityczne uniki oraz ekonomiczne manipulacje, dzięki którym elity wyniosły na ołtarze globalny system ,,drapieżnego kapitalizmu" - planowe gospodarki kapitalistyczne przynoszące zyski korporacjom i skrajnym bogaczom kosztem pozostałych. Blakeley pokazuje jak demokratyzować gospodarkę, a nie tylko politykę, aby zapewnić wszystkim prawdziwą wolność.

Wnikliwa, powalająca i niezwykle aktualna. Drapieżny kapitalizm to książka, której potrzebujesz, aby zrozumieć, co dzieje się na świecie i dookoła ciebie, a także co możesz zrobić, aby to zmienić.

Informacje dodatkowe o Drapieżny kapitalizm. Zbrodnie korporacji, subwencje spod stołu i kres wolności:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2024-09-18
Kategoria: b.d
Tytuł oryginału: VULTURE CAPITALISM: Corporate Crimes, Backdoor Bailouts, and the Death of Freedom

Tagi: Capitalism Biografie i literatura faktu Reportaż i dziennikarstwo śledcze Ekonomia międzynarodowa Ekonomia polityczna Konkurencja w biznesie Etyka i odpowiedzialność społeczna biznesu Prawo międzynarodowe - transport komunikacja i handel Świat od ok. 1500 do dzisiaj

Kup książkę Drapieżny kapitalizm. Zbrodnie korporacji, subwencje spod stołu i kres wolności

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski