reklama

Dozorca: Nie wszystko złoto

W każdej dzielnicy miasta Dozorca zbiera śmieci, dba o publiczną przestrzeń, naprawia windy i… zabija stworzenia, które atakują mieszkańców! Dozorcy są strażnikami czystości, porządku i bezpieczeństwa! Kathy Wilkes jest jedną z nich. Właśnie dowiedziała się, że nie zostało jej wiele czasu. Musi szybko wyszkolić następcę – nastolatka, któremu głowę zaprzątają aktualnie głównie dziewczyny. Gdy pojawi się realne zagrożenie, przyszłość dzielnicy spocznie na barkach tego nietypowego duetu.Komiks znanego w Polsce scenarzysty Bartosza Sztybora i świetnego rysownika Ivana Shavrina.

Informacje dodatkowe o Dozorca: Nie wszystko złoto :

Dozorca: Nie wszystko złoto - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-09-24, Ocena: 4, Przeczytałem,

HORROR W KLIMTACH „OSIEDLA SWOBODA”

„Dozorca” to pierwszy w ofercie Non Stop Comics album z tak silnym polskim akcentem. Jego scenariusz napisał bowiem Bartosz Sztybor, który dla wydawcy tłumaczył kilka serii, a który na polskiej scenie komiksowej znany jest choćby z albumów „Mute”, „Kapitan Mineta” czy „Niezła draka, Drapak!”. I jak wypada ten swoisty debiut? Całkiem nieźle, choć zabrakło w nim większej świeżości.

To miał być zwykły dzień na dzielnicy. Trzej kumple, Dot, Morda i Księciu, siedzą na ławce, gadają… Wszystko zmienia pojawienie się Magistra, który donosi im o najnowszych wydarzeniach w okolicy. Ktoś zamordował MC Crystala, właściwie to rozerwał go na kawałki – i to tak, że policja jeszcze wszystkich nie znalazła – a on natrafił na jeden z nich. Kumple, jak to młodzi ludzie, ciekawi, idą, sprawdzają, Dot dotyka nawet i wtedy dopadają go wizje tego co się stało i stwora, który zabił Crystala. Chłopak ucieka, chce się od wszystkiego odciąć, ale jest już za późno. W dzielnicy grasuje bestia, z którą ktoś będzie musiał sobie poradzić, a na dodatek dozorczyni dostrzegła jego potencjał i moce i ma co do Dota konkretne plany…

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/09/dozorca-nie-wszystko-zoto-bartosz.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung