Tekst jest napisany przystępnym i zarazem pięknym językiem, co nie obniża jego wartości naukowej, ale czyni go interesującym i to tym bardziej, że zawiera przykłady z realnego życia, a także graficzne wytwory dzieci.
Autorce można pogratulować podjęcia się trudnego zadania, którego zrealizowanie przyniesie nie tylko korzyści dzieciom z problemami i ich rodzicom, ale też w pewnym sensie wpłynie na humanizację naszej codzienności.
Prof. dr hab. Irena Obuchowska
Książkę Dostrzec dziecko z perspektywy edukacji włączającej Joanny Kruk-Lasockiej oceniam jako publikację o bardzo oryginalnej problematyce, dotyczy bowiem nadal rzadko podejmowanych tematów, takich jak pedagogika włączająca i psychomotoryka. Jest pozycją wnoszącą bardzo bogaty zasób informacji, interesująco napisaną, ale przede wszystkim bardzo potrzebną środowisku nauczycielskiemu w reformującym się systemie edukacji. Autorka podejmuje takie zagadnienia, jak charakterystyka nowego w naszym kraju podejścia w edukacji, określanego terminem „pedagogika włączająca” oraz przedstawia całą złożoność problemów wynikających z przyjęcia tej perspektywy w kształceniu i wychowaniu dzieci. Niezwykle interesująco opisuje społeczne tło dla zmian przebiegających w systemie edukacji. W oparciu o najbardziej aktualne i najcenniejsze publikacje przedstawia konsekwencje pułapek cywilizacyjnych dla rozwoju człowieka. Szczególnie koncentruje się na opisie kondycji współczesnej rodziny, prowokacyjnie i trafnie określając ją jako „rodzina w przeciągu”.
Prof. dr hab. Marta Bogdanowicz
Informacje dodatkowe o Dostrzec dziecko. Z perspektywy edukacji włączającej:
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Pedagogika
ISBN:
978-83-62-302-44-4
Liczba stron: 239
Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Chcę przeczytać,