Dominikana - Złota Seria 2014

Przewodniki dla tych, którzy chcą zobaczyć więcej, nie rezygnując z luksusu. Wszystko, co najważniejsze dla nowoczesnego turysty, podane w atrakcyjnej formie. Miejsca, które trzeba odwiedzić. Niezapomniane atrakcje, kultura i sztuka, zakupy, ciekawostki. Przewodnik niezbędny przed wyjazdem, w trakcie podróży, jak i po powrocie, by przywoływać wspomnienia z wakacji. Pascal poleca!

Złoto tematów Pascala: Chiny i Tybet, Dubaj, Indie i Nepal, Meksyk, Wyspy Zielonego Przylądka, Ziemia Święta i Jordania, Sri Lanka, Tajlandia, Dominikana, Argentyna i Urugwaj, Bali oraz Kuba.

W Santo Domingo zatrzymuje człowieka ulica, przechwytuje, nie chce puścić. Można to polubić, choć niekoniecznie od razu. A potem wejść po swojemu w rytm nieposkromionej latynoskiej codzienności, innej niż ta, którą znamy i gdzie zrodziły się nasze nawyki. Tutaj mogą one niekiedy przeszkadzać, komplikować normalne funkcjonowanie, przy czym ,,normalne" staje się pojęciem względnym. Dlatego najpierw potrzebny jest dystans, w zasadzie do wszystkiego. Robi się znacznie przyjemniej, gdy zaczynamy odmierzać własny czas na zwolnionych obrotach, jak południowcy, nie przebieramy nogami, opuszcza nas irytacja. Wtedy można dojrzeć i choćby po części zrozumieć to całe nieziemskie zagęszczenie zdarzeń na każdym stumetrowym odcinku drogi, jaką chcemy pokonać. Tylko trzeba przestać pędzić.

Informacje dodatkowe o Dominikana - Złota Seria 2014:

Dominikana - Złota Seria 2014 - opinie o książce

Dominikana
Marcin Wesoły0
Okładka ksiązki - Dominikana

Którędy przemykał Michael Corleone? Gdzie pili kawę spiskowcy? Jak wyssać mango? Cygara: dominikańskie czy kubańskie? Dominikana, czyli nowe...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski