reklama

Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości

Historia ze świata Czarnego Młota - serii wyróżnionej Nagrodą Eisnera. Opowieść o jednym z superbohaterów Złotej Ery.

Genialny wynalazca i odważny superbohater Doktor Star opowiada swoją historię: od walk z hitlerowcami podczas II wojny światowej po zdobycie kosmicznej mocy i ekscytujące przygody na odległych planetach. Czy sukcesy naukowe, podróże w kosmos, kontakty ze stworzeniami z innego wymiaru i wyjątkowe moce były warte swojej ceny? Czy Doktor Star nie żałuje swoich wyborów? Teraz podstarzały pogromca zła rozpaczliwie pragnie odbudować relację z synem. Co okaże się dla niego ważniejsze: poświęcenie dla dobra świata czy rodzina?

Autorem scenariusza jest laureat Nagrody Eisnera Jeff Lemire (Łasuch, Czarny Młot, Extraordinary X-Men), a rysunki stworzył Max Fiumara (BBPO, Abe Sapien).

Informacje dodatkowe o Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2019-01-23
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Doctor Star & The Kingdom of Lost Tomorrows (Black Hammer tie in)
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz

Kup książkę Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości

Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-02-28, Ocena: 4, Przeczytałem,

CZY WARTO BYŁO BYĆ BOHATEREM?

Jakimż pozytywnym dla mnie zaskoczeniem okazała się seria „Czarny Młot”. I jakim mniej pozytywnym zaskoczeniem było, kiedy całość skończyła się na trzynastym zeszycie, oczywiście solidną retardacją, nie wyjaśniając właściwie nic. Gdy piszę te słowa, seria jest rebootowana, ale by się przekonać co to w praktyce oznacza dla czytelników, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Jednakże między jednym a drugim, powstało wiele miniserii uzupełniających to uniwersum. Jedną z nich jest właśnie „Doktor Star i królestwo straconej przyszłości”, kolejny świetny komiks dla miłośników cyklu, fantastyki i dobrych superbohaterskich historii obrazkowych.

Kiedyś był legendą, teraz jest staruszkiem, który czuje się, jakby kurz pokrył jego tak, jak pokrył wszystkie pamiątki z dawnych lat. Ale wszystko, co robił przez swoje życie miało cel i czemuś służyło. Pytanie tylko czy naprawdę było warto. Jak wiadomo, nigdy nie jest za późno by je sobie zadać, ale czy również nie jest za późno by naprawić relacje z synem? Bo właśnie to stara się zrobić Doktor Star, wspominając jednocześnie całe swoje życie, w którym stara się znaleźć autentyczny sens. Zaczynając od roku 1941, kiedy to był zwykłym naukowcem, zwerbowanym przez rząd do szukania broni przeciw nazistom, przez starcia z dziwacznymi bestiami, po kosmiczne przygody. Jego życie pełne było niezwykłości i wyzwań, czy jednak po wszystkich tych latach rzeczywiście zazna upragnionego spokoju?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/02/doktor-star-i-krolestwo-straconej.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung