reklama

Dogonić noc

Powieść dla fanów filmu Szybcy i wściekli

Całe życie Niny to amatorskie wyścigi samochodowe zwane ,,Millenium", w których brała udział ze swoim chłopakiem, Igorem.

Gdy ulega wypadkowi, jej świat zmienia się diametralnie. Zrywa toksyczną relację z chłopakiem i próbuje zamknąć za sobą przeszłość. Ale to nie jest takie łatwe, bo wciąż wisi nad nią widmo długu, który musi spłacić Igorowi.

Jedyne, o czym marzy, to ponowne sprawdzenie swoich umiejętności poprzez udział w elitarnym zlocie fanów wyścigów. Gdy nadarza się ku temu okazja, dziewczyna natychmiast wskakuje za kółko. W tej drodze nie będzie jednak sama, bo dołączają do niej przyjaciółka i dwóch mężczyzn, w tym tajemniczy Maks.

Trzydziestoletni Maks od kilku lat usiłuje dowiedzieć się prawdy o tragicznej śmierci swojej dziewczyny. Tropy prowadzą do ,,Millenium", ale jak się dostać na zawody, na które zaproszenie otrzymują tylko wybrani? Poznanie Niny daje mu możliwość wejścia w świat nielegalnych wyścigów, a tym samym dotarcia do ważnych informacji w jego sprawie.

Nie przewidział jednak tego, że Nina okaże się kimś, kto zacznie zaprzątać wszystkie jego myśli.

Czy w pogoni za zemstą i zadośćuczynieniem jest miejsce na miłość?

Małgorzata Kasak - absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Miłośniczka brytyjskiej muzyki rockowej, thrillerów psychologicznych i układania puzzli. Uczestniczka kursów pisarskich oraz członkini literackiej grupy ,,Zielone Pióra". Pisarka powieści z gatunku New Adult, w które wplata wątki kryminalne.

,,Dogonić noc" to jej debiut literacki.

Informacje dodatkowe o Dogonić noc:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2023-07-21

Kup książkę Dogonić noc

Dogonić noc - opinie o książce

Książka "Dogonić noc" jest debiutancką powieścią autorki, a jak już wiecie bardzo lubię poznawać nowych pisarzy, dodatkowo uwielbiam klimat "Szybkich i wściekłych" - wyścigi, adrenalinę, rywalizację dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się w zawrotnym tempie. Ja pochłonęłam ją w jedno popołudnie. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona oraz dobrze poprowadzona i chociaż momentami jest przewidywalna, to nie odebrało mi to radości z czytania. Główni bohaterowie - Nina i Maks - zostali w interesujący sposób wykreowani. To postaci, które mają wady i zalety, tak jak my popełniają błędy, postępują pod wpływem chwili, dlatego tak łatwo się z nimi utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne bolączki i dylematy moralne. Na kartach powieści mogłam lepiej poznać oboje bohaterów, ich myśli, odczucia, mogłam dowiedzieć jakie wydarzenia z przeszłości wpłynęły na ich obecne życie, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Oboje tak naprawdę zaskarbili sobie moja sympatię, chociaż Nina czasami irytowała mnie swoim zachowaniem, niemniej jednak byłam szalenie ciekawa w jakim dokładnie kierunku potoczy się ich relacja, a ta została w naprawdę świetnie zaprezentowana, czuć było chemię między bohaterami, co bardzo mi się podobało. Nie brakuje tutaj oczywiście tajemnic, demonów przeszłości oraz walki z przeciwnościami losu, które okazują się nie tak łatwe do pokonania i w pewien sposób kształtują głównych bohaterów. Wątek związany z wyścigami samochodowymi został w naprawdę ciekawy sposób przestawiony, nie było tutaj nawet chwili na nudę, momentami emocje naprawdę sięgały zenitu, a moje serce zaczynało bić zdecydowanie szybciej. Autorka w swojej powieści nie boi poruszać się trudnych, życiowych i ponadczasowych tematów, które tak naprawdę mogą spotkać każdego z nas czy naszych bliskich, wywołując przy tym naprawdę wiele skrajnych emocji. Miło spędziłam czas z tą książką i czekam już na kolejne powieści spod pióra autorki! Polecam!

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2023-09-03,

Tytuł: "Dogonić noc"
Autor: Małgorzata Kasak
Data premiery: 21.07.2023r.
Wydawnictwo: Endorfina

"Szybcy i wściekli" - na TAK czy NIE?
"Dogonić noc" to książka...
O szybkich samochodach...
O długach...
O adrenalinie...
O miłości...
O prawdziwej przyjaźni...
No... działo się. Naprawdę się działo!
Jest to pierwsza książka wydawnictwa @ ktorą miałam przyjemność czytać i... szacun dla nich za to, jak książka jest wydana. Trzymając książke w rękach nie mogłam napatrzec się na okładkę i na brzegi, które są w pięknym pomarańczowym kolorze 🧡 Jest po prostu urocza.
Jeżeli chodzi o treść:
Mamy dwóch kluczowych bohaterów.
Ninę i Maksa.
Dziewczyna lubi szybkie samochody i adrenalinę. Kiedy dowiaduje się, że "Millenium" organizuje znów niebezpieczne wyścigi-ona MUSI tam być. Problem w tym, że liczba miejsc jest ograniczona, a problem drugi jest taki, że kto przybędzie pierwszy... ten lepszy. Uczestnicy dostają współrzędne tajemniczego miejsca wyścigów. Kto prawidłowo odgadnie drogę, ten wejdzie na wyścigi...
Tym razem Ninie towarzyszy jej najlepsza przyjaciółka i dwóch nowo poznanych znajomych - w tym Maks.
Chłopak ma ukryty cel... od dwóch lat chciał pojawić się na wyścigach... chciał dowiedzieć się prawdy... prawdy o tym, jak zginęła jego dziewczyna Magda.
Czy Nina okaże się dla niego przepustką?
Kiedyś już czytałam o motocyklach. Nawet zdarzyły się jakieś szybkie auta, ale chyba pierwszy raz poczułam te emocje u siebie, które towarzyszyły bohaterom.
Myślę, że jest to świetna książka dla fanów "Szybkich i wściekłych". Tutaj prym wiedzie kobieta, ale w niczym to nie przeszkadza!
Niebezpieczni mężczyźni też się pojawią😁
Także...
Polecam!
Warto poznać historię Niny i Maksa 🧡

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2023-08-02, Ocena: 5, Przeczytałam,

Nie wiem jak wy, ale ja bardzo lubię sięgać po debiuty. Fajnie jest poznawać nowe... Powieść Małgosi Kasak niewątpliwie należy do tych udanych debiutów. Bardzo ciekawie opowiedziana historia z dwutorową narracją, Niny i Maksa, pozwoliła na dobre poznanie bohaterów. Spotkamy się tu z szybkimi autami, wyścigami, miłosną historią, tajemnicami z przeszłości oraz zagadką kryminalną, której odkrycie zbliżyło naszych bohaterów i której rozwiązanie znajdziemy na ostatnich stronach, co też potęguje ciekawość i pewne napięcie u czytelnika. Wszystko tu że sobą fajnie współgrało: wątki, naprzemienna narracja, dynamiczna akcja, opisy uczuć i emocji. Niczego nie było tu za mało lub zbyt dużo, autorce udało się to umiejętnie wyważyć, tak żeby czytelnika zaciekawić. Bardzo ciekawie została również tu pokazana relacja Niny i Maksa, niezbyt nachalna, powoli się rozwijająca, bez zbędnych opisów i gwałtownych porywów uczuć. Miło spędziłam czas z Maksem i Niną, więc zachęcam Was do poznania ich historii

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung