reklama

DNS i BIND

Książka to krótki przewodnik, który ułatwi zrozumienie zasad działania usługi DNS i programu BIND. Znajdziesz w niej wszystkie potrzebne informacje -- wyjaśnienie zagadnień dotyczących usługi DNS czy nietypowe rozwiązania dotyczące DNS i BIND. Korzystając z niej, będziesz mógł zainstalować program BIND w naprawdę profesjonalny sposób.

W tej książce poruszano między innymi następujące zagadnienia: uzyskiwanie własnej domeny; konfiguracja usługi DNS dla nowej domeny (za pomocą programu BIND); dynamiczny DNS (DDNS); przechodzenie z wersji 4 programu BIND na wersję 8.2.2; szczegółowe omówienie nowych możliwości programu BIND w wersji 8 i 9; buforowanie i rozwiązywanie nazw; DNS przy połączeniach dial-up; szczegóły konfiguracji i konserwacji programu BIND; zagadnienia związane z bezpieczeństwem DNS i zaporami firewall; narzędzia i techniki wspomagające rozwiązywanie problemów; programowanie z wykorzystaniem DNS. Książka zawiera szczegółowe informacje, które na pewno przydadzą się zaawansowanym użytkownikom i administratorom systemów.

Informacje dodatkowe o DNS i BIND:

Wydawnictwo: Helion