Dlaczego orangutany nie lubią pasty do zębów?

Ocena: 6 (2 głosów)

Jaki kawałek świata można znaleźć w konsoli do gier? Czy rowerzysta w Warszawie pomaga ocalić niedźwiedzie polarne? Jak filmik z Internetu podróżuje po dnie morskim? Czy złota rybka byłaby szczęśliwsza w rzece? Dlaczego pomidory wolałyby, żebyśmy nie spuszczali wody w toalecie, a orangutany nie lubią pasty do zębów?

Pytania, które stawia ta książka, są mniej zwariowane, niż mogłoby się z pozoru wydawać. Odpowiedzi na nie pomogą czytelniczkom i czytelnikom zrozumieć wpływ naszych małych, codziennych czynności na przyrodę - i tę blisko nas, i tę po drugiej stronie kuli ziemskiej.

Bez pesymizmu i moralizatorstwa ta pięknie ilustrowana książka autorstwa Emanuelle Figueras i Tristana Giona rozbudza ciekawość, zwiększa świadomość i sprawia mnóstwo frajdy zarówno młodszym czytelnikom, jak i dorosłym, ucząc jednocześnie uważności, empatii i patrzenia znacznie dalej niż czubek własnego nosa!

Emmanuelle Figueras

Urodziła się w Gujanie Francuskiej. Podczas studiów prawniczych w Paryżu odkryła w sobie pasję do pisania, nauki i świata zwierząt. Następnie badała goryle w Rwandzie, i została dziennikarką

oraz pisarką. Pisze o zwierzętach i nauce dla wielu francuskichmagazynów i jest autorką ponad 50 książek dla dorosłych i dla dzieci. Mieszka w pobliżu Montpelier we Francji.

Tristan Gion

Francuski ilustrator. Ukończył Bac Professionnel Artisanat et métier d'art (2010-2012) w Nantes, BTS Design Graphique (2012-2014) oraz Licence professionnel 3D (2014-2015) na Université catholique de l'Ouest Laval. We wszystkim poszukuje nowych inspiracji ponieważ lubi, gdy jego ilustracyjne uniwersum wciąż ewoluuje.

Informacje dodatkowe o Dlaczego orangutany nie lubią pasty do zębów?:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2022-04-13
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788367022439
Liczba stron: 32
Tytuł oryginału: Pourquoi les orangs-outans n'aiment pas le dentifrice

Tagi: Publikacje dla najmłodszych książeczki obrazkowe i aktywizujące bóg

więcej

Kup książkę Dlaczego orangutany nie lubią pasty do zębów?

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Dlaczego orangutany nie lubią pasty do zębów? - opinie o książce

„Dlaczego orangutany nie lubią pasty do zębów”

 

Możecie pomyśleć, że to jakiś absurd...

Jaki związek może mieć pasta do zębów z orangutanem? Hmm?!

 

Olej palmowy, używany jest w chipsach, ciasteczkach, płynie do prania, lekach i... w paście do zębów. Zniszczone zostały całe połacie dziewiczych lasów, które były domem dla wielu gatunków zwierząt. Wykarczowane tereny leśne przekształcone zostały na plantacje palm olejowych.

 

Co roku, do mórz i oceanów trafia około 8 milionów ton plastiku! Na Oceanie Spokojnym, na półkuli północnej dryfuje jakieś 80 000 ton odpadów i zajmują łącznie obszar 6 razy większy od powierzchni naszego kraju. Te liczby są przerażające!

 

Znajdziecie tutaj odpowiedzi, na pozornie, szalone i dziwne pytania oraz mnóstwo ciekawostek i zatrważających danych. Treść działa na wyobraźnię i uzmysławia nam, jak ogromny mamy wpływ na naturalne środowisko. Wszystko przedstawione jest na ładnych, kolorowych ilustracjach. Juz sama okładka wygląda niesamowicie i bardzo zachęcająco. 

 

Ta książka pokazuje jaki wpływ na całą planetę, na życie wszystkich istot, mają małe gesty. Niektórym się może wydawać, że „to tylko jeden papierek” albo, że „to tylko jedna reklamówka”, ale ta malutka rzecz będzie rozkładać się tysiące lat, może zabić kilka stworzeń i wędrować dookoła świata.

Ta książka powinna trafić w ręce niejednego dorosłego... Na przykład, do tego który wywalił wczoraj w nocy pięć ogromnych worów śmieci do lasu, po których spacerujemy prawie codziennie.

 

Nadzieja w młodych pokoleniach...

Dlaczego takie książki powinny znaleźć się w każdym domu, w bibliotece itd.

 

„Dlaczego orangutany nie lubią pasty do zębów”

Emmanuelle Figueras

Ilustracje: Tristan Gion

 

Przekład: Paulina Błaszczykiewicz

 

Wydawnictwo Kropka

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2022-05-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Żyjemy w czasach, w których o ekologii mówi się coraz więcej, lecz wciąż za mało. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Kropka nasza i wasza wiedza poszerzy się o kilka świetnych rozdziałów, które zawładną Światem, w którym żyjemy. Moim, a raczej naszym top one do poznania to rozdział o suchej toalecie. Nie miałam pojęcia, że taka opcja jest możliwa, ale wybaczcie nie będę zdradzać szczegółów.  

Nie wiem jak u was, ale u mnie w okolicy poznałam dzieci, które nie wiedzą skąd biorą się kanapki? Albo nie widziały z bliska krowę czy kurę. Kiedyś nie było tej całej telefonii, komputerów, a dzieciaki jakoś bardziej ogarnięte były, a teraz, gdzie dostęp do wiedzy jest o wiele większy nie potrafią z tego korzystać. Uwielbiam książki, które są wartościowe i które mogą być podstawą wiedzy naszych pociech.

Czy wiecie o tym, że złote rybki mogą żyć np. 30,40 lat? I wbrew temu co mi się wydawało są rybami, które potrafią żyć w dość sporej zanieczyszczonej wodzie żywiąc się małymi rybkami, skorupiakami czy roślinami jakie napotkają na swojej drodze albo czy wiedzieliście, że miliony kabli umieszczone są na ziemi i po morskim dnie? Te kable mogą zostać uszkodzone np. przez trzęsienie ziemi albo kotwice statków lub sieci rybackie? Wiecie, jak pszczoły uprawiają truskawki?

Te i wiele innych ciekawostek, które powinny poznać nasze dzieci. Książka, do której wraca się co chwila, bo co i rusz odkrywasz rzeczy, które za pierwszym razem mogłyby umknąć. Cudowna grafika, ale i ten nieziemski zapach druku to coś co bije no nosie, a ja to uwielbiam. Moja Hela śmieje się i mówi ,,Ale mamuś książkę się czyta nie wącha"

Kochani polecamy z czystym sumieniem i czekamy na wasze opinie.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy